WowNews logo WOWnews
Stories
Nicolae Stanciu a declarat că meciul cu Kosovo este vital pentru calificarea la EURO! Decarul naționalei a fost scurt și la obiect: „S-ar putea să cădem pe locul 3”

Nicolae Stanciu a declarat că meciul cu Kosovo este vital pentru calificarea la EURO! Decarul naționalei a fost scurt și la obiect: „S-ar putea să cădem pe locul 3”

Sport

Nicolae Stanciu a declarat că meciul cu Kosovo este vital pentru calificarea la EURO! Decarul naționalei a fost scurt și la obiect: „S-ar putea să cădem pe locul 3”

Naționala de fotbal a României a rămas pe poziția secundă, după ce a obținut doar un rezultat de egalitate cu reprezentativa Israelului, scor final 1-1.

„Tricolorii” au reușit să deschidă scorul în minutul 27 prin Denis Alibec, dar au fost egalați după pauză, grație golului marcat în minutul 53 de Oscar Gloukh, scorul final rămânând 1-1.

România rămâne în continuare în cursa pentru locul secund după egalul suferit, iar marți seara va disputa, tot pe Arena Națională, partida împotriva selecționatei Kosovo, care a reușit egalul cu Elveția, scor final 2-2.

Citeste si: „Pleci cu mine acasă”. Decizia ȘOCANTĂ luată de Dorobanțu și Naomi! Au crezut că nu-i aude nimeni, dar camerele i-au surprins chiar când se așteptau mai puțin- kanald.ro

Nicolae Stanciu, scurt și la obiect: „S-ar putea să cădem pe locul 3”

Nicolae Stanciu, decarul naționalei României, a declarat la flash-interviul de după partida cu Israel că meciul împotriva lui Kosovo de marți, 12 septembrie ar putea fi decisiv pentru soarta „tricolorilor”, fiind nevoie neapărat de o victorie pentru a-și apăra poziția secundă.

„Trebuie să ne mulțumim cu un punct. Clasamentul nu se schimbă, dar meciul cu Kosovo a devenit vital pentru că prin jocul rezultatelor s-ar putea să cădem pe locul 3 dacă nu vom reuși să câștigăm. Astăzi am luat doar un punct, iar cu Kosovo avem nevoie de cele trei puncte”, a spus Stanciu după meci.

În Grupa I, în cea de a cincea etapă, toate echipele au obținut rezultate de egalitate, astfel Elveția a terminat la egal cu Kosovo, scor final 2-2, iar Andorra și Belarus nu au înscris niciun gol, clasamentul rămânând neschimbat, din fericire pentru

România.

Citește și: „Eu, dacă aș fi Erling Haaland, nu m-aș întoarce la vreo ceremonie a Balonului de Aur în viața mea”. Ce îl „sfătuiește” Craig Burley, fost fotbalist la Chelsea, pe norvegian în caul în care nu va câștiga acest trofeu individual

Suporterii de pe Arena Națională din meciul cu Israel

Suporterii de pe Arena Națională din meciul cu Israel

[Sursa foto: Instagram Echipa națională a României]

Citește și: Gigi Becali vrea un nou selecționer la națională! Pe cine propune finanțatorul FCSB în conducerea naționalei?

Citeste si: Cristian Botgros și-a cerut iertare de la mama Andreei Cuciuc, Diana, chiar în ziua priveghiului! Părinții tinerei sunt determinați să ajungă chiar la exhumare pentru a afla adevărul: "De unde până unde?!"- kfetele.ro

Citeste si: Ce s-a întâmplat la căpătâiul Ștefaniei Szabo i-a făcut pe toți să plângă: "Uită-te la ea...". Nimeni nu a putut să privească până la capăt. NU te vei opri din plâns după ce vei vedea aceste imagini- radioimpuls.ro

 

România- Israel 1-1

Selecționata Israelului a început în forță partida și a dominat prima parte a meciului disputat pe Arena Națională, dar cu toate acestea, România a fost cea care a reușit să deschidă scorul, grație golului reușit de Denis Alibec marcat în minutul 27, stârnind admirația spectatorilor.

Cu peste 49,000 de spectatori care îi urmăreau, tricolorii au intrat pe teren timorați în repriza secundă și asta s-a văzut, fiind egalați la scurt timp de la fluierul începerii reprizei secunde.

Oscar Gloukh a egalat în minutul 53 al partidei cu un șut la colțul lung, la care goalkeeper-ul Horațiu Moldovan nu a avut nicio șansă. Scorul de pe tabela a rămas 1-1 la finalul celor 90 de minute, iar cele două formații au plecat cu câteva un punct.