
kanald.ro
Stiri
Potrivit mai multor persoane care au depus marturie impotriva omului care slujea in biserica, se pare ca Pomohaci isi transformase micile placeri sexuale intr-un adevarat hobby si era mereu in cautare de noi tinte.
O femeie a povestit la un post de televiziune ce i s-a intamplat tatalui ei, in urma cu cativa ani, atunci cand facuse o vizita la Mosuni, pentru a-si rezolva niste probleme. Acolo, barbatul poposise in casa parintelui Pomohaci, pe care toata lumea il respecta, insa in locuinta lui avea sa descopere o scena uluitoare.
„Au fost minori acolo. Taică-meu l-a văzut când s-a băgat acolo, la minori. Trăgea de copil. Îl s*gea pe copil. Îi făcea plăcerea.. Taică-meu, în fine, a fost o problemă aici, în familie. Şi s-a dus în Moşuni, la Pomohaci. În 2007, 2006. Tata a stat… A plecat dimineaţă. Tata, acolo, a dormit… I-a dat adăpost (n.r.: părintele Cristian Pomohaci). Înăuntru, acolo, la adăpost, la copii… Taică-meu a zis: fete n-au fost, au fost băieţi!”, a spus femeia, oripilata.