kanald.ro
Stiri
Un celebru interlop bucureștean, reținut după ce a călcat intenționat un pieton! E acuzat de tentativă de omor
Pian”, liderul clanului Duduianu, a fost reţinut după ce a trecut intenţionat cu maşina peste picioarele unui bărbat.
Pian a fost reținut de către autorități după ce a comis fapta la începutul acestei luni. Sursele judiciare citate de Mediafax l-au indicat pe Nicolae Duduianu, zis "Pian", în vârstă de 59 de ani, ca fiind autorul tentativei de omor.
„În această dimineaţă, Parchetul de pe lângă Tribunalul Bucureşti şi Serviciul Omoruri din Poliţia Capitalei au efectuat două percheziţii domiciliare, în municipiul Bucureşti, care vizează principalul suspect într un dosar privind comiterea infracţiunii de tentativă
Analiza imaginilor de pe camerele de supraveghere şi audierea unor martori a arătat că între pieton şi interlopul bucureștean a existat un schimb de replici, Pian lovindu-l pe pieton fiindcă acesta lovise, la rândul lui, mașina.
„La acel moment şoferul ar fi accelerat şi l-a lovit cu intenţie pe pieton, trecând cu roţile peste picioarele acestuia. Victima a fost transportată la spital pentru îngrijiri medicale. Cauza a fost preluată de Parchetul de pe lângă Tribunalul Bucureşti şi Serviciul Omoruri. Bărbatul de 59 de ani a fost reţinut şi urmează a fi prezentat Tribunalului Bucureşti cu propunere de arestare preventivă”, mai precizează Poliţia Capitalei.