
kanald.ro
Totul s-ar fi petrecut în localitatea Poarta Albă, din județul Constanța.
Actualitate
Totul s-ar fi petrecut în localitatea Poarta Albă, din județul Constanța.
Meseria de polițist este foarte riscantă, iar acest lucru îl află pe pielea lor din ce în ce mai mulți oameni ai legii.
Printre aceștia se află și o polițistă din Constanța, care spune că a fost agresată cu brutalitate chiar de către edilul unei localități.
Citeste si: Cum se vor acorda bursele elevilor în noul an școlar. Cine sunt elevii care rămân fără burse- kanald.ro
Totul s-ar fi petrecut în localitatea Poarta Albă, din județul Constanța.
Polițiștii au făcut ieri o descoperire fără precedent, iar situația a degenerat extrem de tare în doar câteva ore.
Se pare că atunci când i-au văzut pe polițiști, cei doi ar fi făcut repede schimb de locuri, astfel că prietenul minorului a trecut la volan în locul pe care, până în acel moment, îl ocupase adolescentul.
Când oamenii legii i-au oprit au constatat cu stupoare că nici unul dintre băieți nu avea permis și nici nu erau măcar majori, așa că ambii s-au ales cu dosar penal.
Situația era însă departe de a fi încheiată, și asta pentru că incidentul a ajuns și la urechile tatălui unuia dintre băieți, chiar un edil local din Poarta Albă.
Primarul a venit val-vârtej la fața locului, unde minorii erau încă opriți de polițiști. Spiritele s-au încins destul de repede iar situația s-a transformat într-un conflict în toată regula.
Astfel, edilul ar fi lovit-o la un moment dat în zona abdomenului pe polițista care făcea parte din echipajul care l-a oprit pe băiatul politicianului, spun oamenii legii.
Pe de altă parte, primarul spune că totul a pornit de la agentă, care ar fi tras în el și l-ar fi jignit din senin, notează antena3.ro.
Și primarul s-a ales cu dosar penal.