
In articol:
Imagini revoltătoare surprinse în ultima zi a anului 2020, într-o localitate din Maramureș. A fost scandal mare între mascați și traficanții de artificii, pe 31 decembrie. Conform Antena 3, unul dintre mascați a lovit cu piciorul un bătrân, care s-a prăbușit la pământ. Scena cutremurătoare a fost surprinsă pe imagini, iar acum omul legii este tras la răspundere pentru fapta sa.
Agentul de trupele speciale este cercetat disciplinar pentru modul în care a intervenit. Imaginile cu bătrânul lovit cu piciorul, căzut apoi la pământ, au terifiat întreaga țară.
Conducerea IPJ Maramureș face verificări
Conducerea Inspectoratului de Poliţie a Judeţului Maramureş a dispus efectuarea de verificări cu privire la incidentul care a avut loc odată cu intervenția polițiștilor. Oamenii legii au pus în aplicare mandate de percheziție domiciliară. În acel moment a avut loc și incidentul revoltător. Oamenii legii au spus că totul a decurs normal și conform legii, la perchezițiile domiciliare, pe care le-au efectuat.
Citeste si: Faimosul creator de modă Givenchy a murit la vârsta de 91 de ani - libertatea.ro
Citeste si: Tichete cadou pentru cei vaccinaţi? Ce bonus ar putea primi angajaţii - bzi.ro
Citeste si:S-a stins din viață unul dintre cei mai cunoscuți muzeografi! Ioan I.Scafeş avea doar 68 de ani
Conflictul a pornit atunci când mascații de la Trupele Speciale, dar și polițiștii de la Arme, Explozibil și Substanțe Toxice, însoțiți de polițiști au pus în aplicare mai multe mandate de percheziție domiciliară la mai multe adrese de pe raza localității, a transmis Antena 3.
Revoltător! Momentul în care un mascat lovește cu piciorul un bătrân[Sursa foto: Captură YouTube]
Autoritățile au avut mai multe indicii, conform cărora persoanele respective ar fi deținut mai multe kilograme de artificii.
Sursa – antena 3