
kanald.ro
Antonela Roccuzzo și Leo Messi
Sport
Antonela Roccuzzo a arătat fabulos la Gala Premiilor Laureus de la Paris, în care Leo Messi a câștigat titlul de cel mai bun sportiv al anului 2022.
În ciuda problemelor pe care le are la PSG, club care l-a amendat cu 1,5 milioane de euro și l-a suspendat pe o perioadă de două săptămâni, Leo Messi are parte de bucurii imense pe plan sportiv.
Leo Messi a fost desemnat sportivul anului 2022 la Gala Premiilor Laureus de la Paris, distincție care s-a acordat pentru prima dată în istorie unui fotbalist.
Leo Messi a fost premiat şi cu naţionala Argentinei, la categoria echipa anului, o perfomanță unică, ”Puricele” fiind primul sportiv care obţine cele două premii Laureus în acelaşi an.
Antonela Roccuzzo și Leo Messi
Fericit, Leo Messi, îmbrăcat într-un costum impecabil, a ținut să spună ce simte în acele momente și cui dedică trofeele.
„Sunt foarte fericit să particip în acest an- mai ales că este în orașul în care locuiesc în prezent. Vreau să mă pot bucura de această distincție. A fost un moment foarte special în Qatar. A fost trofeul care îmi lipsea. A fost special și pentru coechipierii mei și pentru întreaga țară. Fotbalul a fost un mod de viață pentru mine.
Vreau să le mulțumesc tuturor coechipierilor mei, nu doar de la echipa națională, ci și de la PSG- nu am realizat nimic din toate acestea de unul singur și sunt recunoscător că pot să împart totul cu ei.”, a declarat Leo Messi pe scenă.
Leo Messi
Dacă Leo Messi a câștigat titlul de cel mai bun sportiv al anului 2022 la Gala Premiilor Laureus de la Paris, în mod surprinzător, el a fost eclipsat de soția lui. Antonela Roccuzzo a arătat fabulos într-o rochie neagră, lungă, cu spatele gol, la care a accesorizat o brățară Tiffany&Co, din noua colecție de bijuterii, în valoare de 1400 de dolari, outfit total diferit față de stilul vestimentar abordat de ea până acum.
Machiată discret și cu o coafură simplă, o coadă împletită, Antonela a atras toate privirile la evenimentul sportiv al anului.
Leo Messi a câștigat titlul de cel mai bun sportiv al anului 2022 la Gala Premiilor Laureus de la Paris și a urcat pe scenă alături de ceilalți sportivi ai serii.
Cea mai bună sportivă a fost desemnată atleta din Jamaica Shelly-Ann Fraser-Pryc, revelaţia anului a fost ales tânărul tenismenul spaniol Carlos Alcaraz. La Revenirea Anului, câştigătorul a fost fotbalistul danez Christian Eriksen, jucătorul care s-a prăbușit pe teren în timpul partidei Danemarca- Finlanda de la EURO 2020, după ce a suferit un stop cardio-respirator, și s-a întors pe gazon după 265 de zile de pauză.
Nadia Comăneci este membră a Laureus World Sports Academy.