kanald.ro
Stiri
Un bebeluș a fost internat de urgență, după ce a fost găsit cu mai multe leziuni în zona capului. Părinții copilului, anchetați de către autorități
Un copil de nici măcar o lună a fost internat în stare critică la spital. Părinții sunt anchetați în momentul de față.
Bebelușul român a fost internat în stare critică la spitalul Sant Joan de Déu din Barcelona, Spania, după ce a suferit mai multe leziuni cerebrale grave. Autoritățile îi investighează pe cei doi părinți ai micuțului.
Bebeluș în stare gravă la spital, după ce a suferit mai multe leziuni cerebrale
Se pare că incidentul a avut loc în data de 5 noiembrie,atunci când acesta a fost transportat cu elicopterul de la spitalul Arnau de Vilanova din Lleida.
Citeste si: Tragedie la Inter Milano: a murit! Conferința lui Cristi Chivu, anulată- kanald.ro
Prima suspectă în cazul acesta este chiar mama bebelușui, în vârstă de 18 ani. De asemenea, se pare că tatăl micuțului a fost audiat în calitate de martor, pentru că se afla la muncă în momentul în care a avut loc incidentul. Cei doi soți au declarat faptul că a fost un accident, ci că nu și-au abuzat propriul copil.
Potrivit primelor informații din anchetă, se pare că bebelușul suferă sindromul copilului zgâlțâit. Acest sindrom constă într-o serie de leziuni cerebrale cauzate de agitarea violentă a copilului și care, în doar câteva secunde, poate provoca sechele permanente.