WowNews logo WOWnews
Stories
Cei doi polițiști

Polițiștii care l-au oprit pe șoferul băut

Actualitate

Un șofer s-a urcat la volan, deși se afla sub influența alcoolului și s-a izbit cu mașina într-un copac! A încercat să fugă, dar a fost prins de doi polițiști aflați în timpul liber

Atunci când și-a dat seama ce s-a întâmplat, bărbatul a încercat să fugă de la locul accidentului. Șoferul s-a ales cu dosar penal.

Un șofer din Constanța a dat dovadă de inconștiență. În ciuda faptului că se afla sub influența băuturilor alcoolice, acesta s-a urcat la volanul mașinii. La un moment dat, a pierdut controlul și s-a izbit violent de un copac. A încercat să fugă de la locul impactului, însă a fost prins de doi polițiști care se aflau în timpul liber.

Cum s-a petrecut totul?

Bărbatul s-a urcat la volan, deși consumase băuturi alcoolice. Totul s-ar fi putut transforma într-o tragedie fără margini, mai ales că, la un moment, starea de ebrietate și-a spus cuvântul.

Astfel, șoferul din Constanța a pierdut controlul mașinii, iar ulterior s-a izbit de un capac. 

Citeste si: Cine este iubitul Cabiriei, fiica Maiei Morgenstern? Între cei doi, care abia au devenit părinți, este o diferență de 37 de ani- kfetele.ro

Citește și: Avocata lui Ionel Ganea, mesaj ferm, după ce fiul fostului atacant s-a stins din viață la doar doi ani! Ce spune despre comentariile apărute în spațiul public: „Uneori, cel mai mare semn de omenire rămâne tăcerea”

Din fericire, la momentul respectiv, prin zonă treceau doi polițiști, aflați în timpul liber. Aceștia au reușit să îl oprească pe bărbat, care voia să fugă de la locul incidentului, în loc să ceară ajutorul. Au reușit să îl țină în frâu până la venirea autorităților. Atunci bărbatul a fost testat cu aparatul etilotest, iar rezultatul a indicat o alcoolemie de 1,19 mg/l alcool pur în aerul expirat. De menționat este și faptul că șoferul s-a ales cu dosar penal. 

Imagine cu caracter ilustrativ

Imagine cu caracter ilustrativ

[Sursa foto: Shutterstock ]

Citește și: O tragedie fără margini s-a petrecut în Bihor! Un copil de numai cinci ani și-a pierdut viața, după ce s-a înecat într-un canal colector