WowNews logo WOWnews
Stories
Imagine cu caracter ilustrativ

Imagine cu caracter ilustrativ

Evenimente

Un tată le aduce acuzații grave medicilor unui spital din Craiova! Bărbatul în vârstă de 29 de ani susține că fiica sa de numai trei și-a pierdut viața în urma unei erori medicale

Bărbatul spune că erorile făcute de personalul medical au dus la moartea fiicei sale.

O tragedie fără margini s-a petrecut în județul Dolj. Un tată în vârstă de 29 de ani îi acuză pe medicii unui spital din Craiova că sunt vinovați pentru moartea fiicei sale în vârstă de trei luni. Bărbatul susține că s-ar fi produs erori din partea personalului medical, ceea ce ar fi dus la decesul micuței.

Oamenii legii au început cercetările

Se pare că bărbatul în vârstă de 29 de ani a depus plângere la Poliție, susținând faptul că s-au produs mai multe erori medicale, ceea ce a dus în cele din urmă la decesul fiicei sale de numai trei luni.

Micuța și-a găsit sfârșitul pe patul de spital, în timp ce era internată. Se pare că micuța ar fi avut enterocolită și ar fi ajuns la spital deshidratată.

Citeste si: Care ar fi, de fapt, adevărul din spatele morții lui Tony și a Biankăi: „A fost ceva premeditat” Noi detalii ies la iveală- kanald.ro

Imagine cu caracter ilustrativ

Imagine cu caracter ilustrativ

[Sursa foto: PixaBay]

Citește și: O femeie din Iași a murit în noaptea de Înviere, după ce i s-a făcut rău în biserică! Ce a apucat să-i spună preotului înainte de a-și da ultima suflare: „Parcă mi-a ieșit sufletul”

De precizat este și faptul că polițiștii au deschis un dosar penal pentru ucidere din culpă, iar acum continuă cercetările sub supravegherea unui procuror din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Craiova, pentru a se stabili cu exactitate împrejurările  în care s-a produs decesul. 

El este tânărul de 24 de ani care a murit după ce a intrat cu mașina într-un cap de pod, în Mureș! Părinții și fratele lui au ajuns în stare gravă la spital: „O tragedie care ne-a tulburat”

„În cursul zilei de ieri, 22 aprilie, polițiștii Serviciului de Investigații Criminale Dolj au fost sesizați prin plângere de către tânăr de 29 ani, din comuna Daneți, care reclamă presupuse erori medicale comise de către personalul medical al unui spital din Craiova, ce ar fi condus, la data de 21 aprilie a.c., la decesul fiicei sale, în vârstă de 3 luni, în timp ce aceasta se afla internată în unitatea medicală respectivă.

În cauză, polițiștii au întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de ucidere din culpă, iar cercetările sunt continuate, sub supravegherea unui procuror din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Craiova, pentru stabilirea cu

exactitate a împrejurărilor în care s-a produs decesul.

La finalizarea cercetărilor va fi propusă soluţie prin unitatea de parchet competentă. Totodată, a fost dispusă efectuarea unei expertize medico-legale pentru stabilirea cu exactitate a cauzei decesului.”, a precizat agent șef de poliție, Mihaela Sadoveanu.

Imagine cu caracter ilustrativ

Imagine cu caracter ilustrativ

[Sursa foto: PixaBay]