
kanald.ro
Sport
Tatăl lui Deniz Giafer, fundașul lui Dinamo, a făcut infarct anul trecut la un meci, iar mama lui a plâns după victoria de ieri cu Poli Timișoara și calificarea în play-offul Ligii a -2-a
Bucurie mare pentru fanii ”câinilor roșii”! Duminică, Dinamo a făcut egal cu Poli Timișoara și s-a calificat în play-off-ul Ligii a -2-a. Jucătorii au sărbătorit cu suporterii pe teren, iar unii dintre ei au urcat în tribună pentru a-și îmbrățișa părinții!
Unul dintre ei a fost chiar fundașul de fier al echipei din Groapă, Deniz Giafer, care s-a dus printre spectatori să îți îmbrățiseze mama, moment în care a izbucnit în plâns și a strâns-o tare în brațe!
„Deniz e viața părinților lui, ei încearcă să-l susțină, să-i fie alături pe drumul pe care și l-a ales. Orice sentiment pe care-l trăiește el, familia îl trăiește de 10 ori mai mult. Sau de 100! Dacă el suferă, părinții mor pe dinăuntru! Dar încearcă să nu-i arate asta, doar să-l susțină moral.
Își dorea, își doreau calificarea, a fost un cumul de sentimente. Stresul meciului, apoi dezamăgire, mama lui a început să plângă. Apoi anunțul că s-au calificat, mama lui plângea în continuare”, au povestit apropiații fundașului de 21 de ani, pentru GSP.
Dacă mama lui Deniz Giafer a plâns de fericire după Dinamo-Poli Timișoara, ei bine, tatăl lui a trecut prin momente dificile anul trecut, și tot după o partidă cu intensitate mare.
„La meciul cu Sepsi, anul trecut, tatăl lui a făcut infarct. Este bine acum. Familia l-a susținut foarte, foarte mult pe băiat. De 10 ani, părinții sunt numai pe stadion. Bucuria familiei e atunci când Deniz e mulțumit și mândru de el, îl iubesc pe băiat până la infinit și înapoi. Nu a renunțat când alții ar fi făcut-o”, au mai povestit amicii lui Deniz Giafer pentru GSP.
Deniz Giafer are 22 de ani și de 10 ani este la Dinamo. Crescut în Ștefan cel Mare, fost campion la juniori, el a fost adus de Mircea Rednic în premieră la prima echipă în 2018.
În urmă cu cinci ani și jumătate, fundașul lui Dinamo a fost la un pas să semneze cu Benfica Lisabona, iar clubul să încaseze 200.000