WowNews logo WOWnews
Stories
tzanca uraganu

Tzancă Uraganu

Vedete

A fost scandal la Constanța, după ce un meci de baschet s-a amânat, doar pentru ca Tzancă Uraganu să-și susțină concertul! S-au luat măsuri imediat, după incidentul care a stârnit numeroase reacții

Un meci de baschet care ar fi trebuit să aibă loc la Sala Sporturilor din Constanța a fost amânat, în locul acestuia desfășurându-se un concert de manele.

Un întreg scandal a izbucnit, după ce un meci de baschet, care ar fi trebuit să aibă loc la Sala Sporturilor din Constanța, a fost amânat, pentru a fi înlocuit cu un concert de manele, care a fost susținut chiar de Tzancă Uraganu, pe data de 23 decembrie 2023.

De precizat este că, reprezentanții Direcției Județene de Sport au explicat că, într-adevăr, atunci ar fi fost programat un eveniment sportiv și că ar fi ajuns la un acord comun cu membrii clubului ca meciul să fie amânat, cedând astfel locația pentru un eveniment muzical.

Citeste si: Bianka și Toni sunt tinerii găsiți morți într-o mașină, în Harghita! Tânăra era împușcată în piept, iar băiatul în cap- kanald.ro

Citește și: Tzancă Uraganu, mesaj clar pentru colindători! De necrezut ce a putut să le transmită manelistul celor ce vor să vină la el acasă: „Vă rog mult!”

Totuși, se pare că, membrii clubului nu ar mai fi recunoscut, însă, că ar fi existat un acord comun, începând astfel problemele.

tzanca uraganu

Tzancă Uraganu

[Sursa foto: Instagram]

Întregul scandal a ajuns în atenția Ligii Naționale de Sport

Pe data de 23 decembrie 2023, la Sala Sporturilor din Constanța ar fi trebuit să aibă loc un meci de baschet din Liga Națională Feminină, însă acesta nu s-a mai desfășurat, având în vedere faptul că membrii ar fi fost de acord să cedeze locația pentru un eveniment muzical.

Membrii clubului sportiv, însă, nu au mai recunoscut că au fost de acord cu această înțelegere, de aici pornind și problemele, scandalul ajungând în atenția Ligii Naționale de Sport, reprezentanții luând imediat câteva măsuri.

Astfel, Liga Națională de Sport a hotărât suspendarea atribuțiilor de decizie pentru directorul adjunct, care a fost de acord cu desfășurarea evenimentului.

Citește și: Tzancă Uraganu, părere tranșantă în mediul online! Artistul nu este de acord cu părinții care afișează pe internet cadourile primite de copiii lor: „Mai bine nu mai postăm deloc”

În același timp, de precizat este că, Sala Sporturilor din Constanța poate fi închiriată cu suma de 200 de lei pe oră, dar din acest an închirierea se va putea face doar cu 500 de lei.

De asemenea, această locație poate fi închiriată pentru alte evenimente decât cele sportive, numai atunci când nu sunt programate competiții de acest fel.