WowNews logo WOWnews
Stories
Salvatorii încă se luptă să ajungă la o pisică blocată la etajul 8 al blocului care a sărit în aer, în Rahova! Operațiunea incredibilă la care au apelat pompierii

Evenimente

Salvatorii încă se luptă să ajungă la o pisică blocată la etajul 8 al blocului care a sărit în aer, în Rahova! Operațiunea incredibilă la care au apelat pompierii

Pompierii fac tot posibilul să salveze o pisică blocată la etajul 8 al blocului care a sărit în aer în Rahova.

Din păcate, nu doar oamenii au fost afectați de explozia care a avut loc în blocul din Rahova, ci și o mulțime de animale care au rămas captive printre dărâmături.

Citește și: Familia Biankăi, tânără dispărută și găsită ulterior fără viață alături de iubitul ei într-o mașină, mesaj sfâșietor! Cu toții sperau că fata va veni în cele din urmă acasă: „Mă doare sufletul”

Citeste si: Un nou concurent intră în „Casa iubirii”?! Ahmed și Dorobanțu sunt DEVASTAȚI! De necrezut despre cine este vorba: „Ce încântată e Veronica”- kanald.ro

În acest caz se află și o pisică pe care pompierii încearcă să o salveze. La 6 zile de la dezastru, salvatorii fac tot posibilul să ajungă la animal, fără a-l pune, însă, în pericol. În acest caz, au fost montate mai multe cuști cu capcană pentru ca felina să fie prinsă și coborâtă în siguranță. 

Soluția găsită de Ministerul Dezvoltării privind blocul care a sărit în aer în Rahova

Supraviețuitorii exploziei din Rahova sunt recunoscători în aceste momente pentru faptul că au scăpat cu viață, dar se gândesc cu groază la faptul că au rămas pe drumuri.

Totuși, Ministerul Dezvoltării a venit cu o soluție, aceea ca statul să reconstruiască blocul, iar ulterior oamenii să se întoarcă acolo drept chiriași. Această veste, însă, i-a dezamăgit pe locatari, fiind de părere că pur și simplu această soluție este o bătaie de joc la adresa lor.

Citește și: Imaginile durerii de la înmormântarea avocatei moarte în explozia din Rahova! Vasilica Enache a fost condusă azi pe ultimul drum

„Nu există treaba asta. Ministrul care a spus treaba asta să-și dea demisia, e un porc, își bate joc de popor. Am ajuns în anii colectivizării, ne ia ce e al nostru și le bagă la colectiv", a spus un locatar, conform Observatornews.ro.