
kanald.ro
Catinca, fosta concurentă „Casa Iubirii”
Vedete
Catinca, fosta concurentă de la „Casa Iubirii”, a făcut un anunț trist prin intermediul rețelelor de socializare. Acum trece prin momente dificile.
Catinca, concurenta din cel de-al doilea sezon al show-ului matrimonial „Casa Iubirii”, trece acum prin momente dificile. Fosta participantă și-a îngrijorat fanii de pe rețelele de socializare, după ce a anunțat că este în doliu. Vestea tristă a fost făcută chiar prin intermediul contului său de Instagram, acolo unde a postat un semn de doliu.
Catinca este cunoscută pentru participarea sa în cel de-al doilea sezon al show-ului „Casa Iubirii”. Fosta concurentă a părăsit competiția cu foarte puțin înainte de marea finală, după ce a avut parte de un parcurs cu suișuri și coborâșuri.
A reușit să adune o comunitate în mediul online, acolo unde nu se ferește să spună lucrurilor pe nume și să vorbească atât despre momentele frumoase din viața sa, cât și despre cele mai puțin frumoase. Tocmai de aceea, recent i-a anunțat pe urmăritorii săi că trece printr-o perioadă grea.
Din nefericire, Catinca a suferit pierderea unei persoane dragi, iar pe contul ei de Instagram a apărut imediat o imagine care înfățișează un semn de doliu, anunță Kanald.ro.Chiar dacă până în acest moment fosta concurentă nu a oferit mai multe detalii despre suferința prin care trece, urmăritorii săi sunt alături de ea și îi transmit gânduri pozitive pentru a putea trece și peste această cumpănă din viața sa.
Catinca, fosta concurentă „Casa Iubirii”
De când și-a făcut apariția în spațiul public, Catinca a obișnuit deja pe toată lumea cu faptul că este extrem de sinceră și deschisă. Tocmai de aceea, nu s-a ferit să mărturisească că suferă de mai multe tulburări.
Din nefericire, aceste tulburări o afectează destul de mult pe fosta concurentă, motiv pentru care uneori nu vrea să comunice cu alte persoane sau nu poate să se preocupe și de alte activități.
„Tind să cred că perioade grele am avut și am constant. Sufăr de depresie/ADHD de câțiva ani. Și de multe ori sunt la pământ când nu-mi pot ține mintea ocupată cu alte activități, când simt că nu am rost și trece timpul pe lângă mine nefăcând nimic important pentru mine sau ceilalți. De multe ori trec zile sau săptămâni în care nu-mi doresc să comunic cu nimeni până nu-mi revin și sunt din nou aptă să socializez. Așa că dacă vreodată te-ai simțit așa, nu ești singur și totul o să fie bine.
Nu te închide în tine, ieși afară și bucură-te de viață!”, a mărturisit Catinca prin intermediul rețelelor de socializare, potrivit sursei menționate anterior.