WowNews logo WOWnews
Stories
Ce urmează să se întâmple chiar în locul în care Cristian, Bianca și Patrizia au fost luați de viitură?! Decizia a fost luată deja: „Nu mă interesează să ridic pietre funerare”

Actualitate

Ce urmează să se întâmple chiar în locul în care Cristian, Bianca și Patrizia au fost luați de viitură?! Decizia a fost luată deja: „Nu mă interesează să ridic pietre funerare”

Primarul din Premariacco, localitatea în care Patrizia, Bianca și Cristi au murit înecați, a dezvăluit gestul pe care îl va face în memoria tinerilor români.

Tragedia în care trei tineri români și-au pierdut viața după ce au fost luați de viitură în râul Natisone din Italia a șocat o lume întreagă. În urmă cu câteva zile a fost descoperit și trupul neînsuflețit al lui Cristian, bărbatul care a fost căutat neîncetat în ultimele săptămâni, după ce fetele cu care se afla în ziua fatidică, Bianca și Patrizia, au fost deja înmormântate. 

În timp ce rudele lui Cristian se pregătesc să îl conducă pe acesta pe ultimul drum, autoritățile din localitatea în care el și cele două fete și-au pierdut viața au hotărât să le aducă un ultim omagiu impresionant, urmând să ridice o statuie în

locul în care aceștia au fost înghițiți de ape.

Citeste si: Cristian Botgros, nepotul lui Nicolae Botgros, este în comă! Ce a dus la internarea sa de urgență în spital?- kfetele.ro

Primarul din Premariacco a vorbit despre această decizie, mărturisind că își dorește ca toată lumea care trece prin apropierea râului Natisone să simtă îmbrățișarea pe care cei trei tineri români și-au oferit-o, chiar înainte ca apele să îi despartă, iar ei să dispară în valuri.

„Nu mă interesează să ridic pietre funerare, ci aș vrea ca oricine trece pe aici să simtă îmbrățisarea celor trei tineri, un semnal extraordinar care îți atinge inima, ultimul dar pe care ni l-au oferit înainte de a dispărea în valuri. Cristian Molnar era sub apă, într-o zonă care a fost bătută de mai multe ori în ultimele săptămâni. Este aproape imposibil să intri în acele locuri, în acele râpe, atunci când apa are anumite debite.

Se afla sub o stâncă enorma, în interiorul unui tunel acoperit, de asemenea, de lemn”, a declarat Michele de Sabata, conform tg24.sky.it.

Citește și: Fratele lui Cristian, disperat să afle ce s-a întâmplat cu el, după ce a fost luat de viitură în Italia! Ce se întâmplă la locul tragediei: „Nu își găsește liniștea”

Bianca, Patrizia și Cristian

Bianca, Patrizia și Cristian, înainte de a fi luați de viitură

[Sursa foto: Captură Video]

Fratele lui Cristian Molnar, îngenuncheat de durere

După trei săptămâni de când Cristian Molnar a fost înghițit de ape, rudele sale, care au sperat până în ultima clipă la un miracol, au primit vestea teribilă că tânărul a fost găsit, dar fără viață. Fratele lui, Petru, care a participat neîncetat la căutări, a fost și cel care a fost nevoit să meargă la morgă pentru a recunoaște cadavrul lui Cristi.

Citeste si: Uraganul Gabrielle amenință Europa! Meteorologii anunță rafale de peste 200 km/h, valuri uriașe și ploi torențiale- kanald.ro

Citeste si: AU DAT-O ÎN VILEAG PE LIVE! Când credeai că nimic nu te mai poate surprinde, au spus totul. Ce au dezvăluit Virginia și Criss despre trecutul Alexandrinei a SCANDALIZAT toți internauții. Cei care au ascultat au fost pur și simplu șocați- radioimpuls.ro

Răpus de durere, Petru a declarat că, acum, după ce trupul neînsuflețit al fratelui său a fost descoperit, își dorește să se facă dreptate pentru moartea sa.

„Acum că familia mea are un cadavru de plâns, vreau adevăr și dreptate pentru Cristian.”, a mărturisit Petru Molnar, potrivit Corriere.it.

Citește și: Scene cutremurătoare la morga din Udine! Fratele lui Cristian Molnar, nevoit să recunoască cadavrul, după ce autoritățile au recuperat trupul neînsuflețit al tânărului. Petru își strigă durerea: "Vreau dreptate"