
kanald.ro
Vedete
Apropiaţii Simonei Marinescu ştiu că ea e singura femeie care l-a pus la colţ pe Cristi Borcea.
Nu mai e un secret că ea e singura femeie care l-a pus la colţ pe Cristi Borcea. Fosta senatoare Simona Marinescu a fost, la începutul anilor 2000, în Consiliul de Administraţie al lui Dinamo, acolo unde se afla şi Cristi Borcea. Marinescu a povestit pentru Gazeta sporturilor că Nicolae Badea a adus-o la Dinamo. “Dorea să restructureze relațiile de muncă între fotbaliști și club. Eram pe atunci în Ministerul Muncii și a venit acolo să purtăm o discuție despre contractele specifice.
Citeste si: Șoc pentru Borcea! Un apropiat a fost la un pas de moarte! Avem toate detaliile
Citeste si: Fiul lui Cristi Borcea, probleme cu legea? S-a ajuns la Judecătorie
Întrebată cum s-a înţeles cu Cristi Borcea, Simona Marinescu a dezvăluit: „Nu prea am avut dialog, fiindcă nu făceam parte din zona lui de prieteni.
Am avut la un moment dat chiar o ieșire publică după care s-a supărat foarte tare pe mine. Într-un ziar apăruse informația că a aruncat cu bani la o petrecere, ceea ce am considerat că afectează imaginea clubului și mi-am prezentat ca atare punctul de vedere. L-am criticat și apoi nu am mai avut niciun dialog. Dar imaginea mea despre Borcea e a cuiva foarte implicat emoțional. Era cel mai activ, prezent permanent la club, nu stătea niciodată jos la meciuri.
Fanii lui Dinamo ştiu că ea e singura femeie care l-a pus la colţ pe Cristi Borcea. Simona Marinescu a plecat din țară în 2003, când, în plin război, a început să lucreze pe politici sociale pentru guvernul irakian, la Bagdad, unde, ca angajată a Băncii Mondiale, a petrecut 9 ani.