WowNews logo WOWnews
Stories
Autorul celui de-al doilea masacru în două zile în Serbia   

Autorul celui de-al doilea masacru în două zile în Serbia

Vedete

El este autorul celui de-al doilea masacru din Serbia! Noul atac a avut loc la doar o zi de la tragedia de la școala din Belgrad

Un nou atac în Serbia s-a petrecut în decursul zilei de ieri. Autorul este un tânăr de 21 de ani.

La doar o zi de la teroarea din școala din Belgrad, un nou atac terorist a amenințat Serbia. Un tânăr de doar 21 de ani a deschis focul de armă după ce s-a certat cu un polițist. Băiatul a omorât 8 persoane și 13 sunt rănite, dintre care 7 sunt în stare critică, după cum scrie presa locală.

Autoritățile l-au urmărit pe atacator toată noaptea cu elicoptere și o dronă, iar în decursul acestei dimineți, după 9 ore de căutări, l-au găsit în jurul orei locale 8:00.

Citeste si: Substanța care ar fi ucis-o, de fapt, pe Andreea Cuciuc! Mama fetei aruncă bomba, la aproape un an de la moartea ei- kfetele.ro

Cine este autorul noului masacru din Serbia

Un tânăr de 21 de ani a deschis focul de armă dintr-o mașină aflată în mers, într-un sat aflat la doar 60 de kilometri de capitala sârbă. Printre victimele atacului se numără și un polițist și soția acestuia.

Atacatorul a tras cu arma în mai multe sate din jurul Mladenovac, mai întâi în satul Dubona, apoi în Malo Orašje și apoi în Šepšin, a relatat radiodifuzorul RTS.

Uros B., în vârstă de 21 de ani, provine dintr-o familie cu o tradiție militară. Tatăl său este colonel în retragere în armata sârbă, iar mama este asistentă la spitalul militar din capitală. Conform surselor Observator, familia tânărului deține mai multe arme și este cunoscută în vecinătate pentru scandalurile provocate.

Citește și: "Sunt un psihopat" Primele declarații ale elevului care a comis masacrul din Belgrad! Adolescentul de 14 ani a transmis un mesaj halucinant după atac

Citește și: Novak Djokovic, doborât de durere după atacul armat din Belgrad, în care a fost ucisă fiica antrenorului de la CSM Zalău! Ce a putut să posteze liderul mondial pe internet.  ”Tragedia de astăzi este tragedia fiecărui individ din țara noastră””

Autorul celui de-al doilea masacru în două zile în Serbia  

Autorul celui de-al doilea masacru în două zile în Serbia

[Sursa foto: Facebook]

Firul poveștii celui de-al doilea masacru din Serbia

Atacul a avut loc ieri, în data de 4 mai, în apropiere de Mladenovac. Uros B. ar fi luat armele familiei și a dat curs unui măcel. Inițial l-a ucis pe polițistul cu care s-ar fi certat și pe soția acestuia, urmând mai apoi să meargă în satele vecine și, dintr-o mașină aflată în mișcare a ucis persoanele care i-au ieșit în drum.

Citeste si: Cine este Gigi Nețoiu: Averea impresionantă pe care fostul acționar al echipei de fotbal Dinamo București o deține- kanald.ro

Citeste si: Adriana Ochișanu a "pozat" în femeie fericită, dar era distrusă, fiind PRIZONIERĂ în propria viață. Abia acum a dezvăluit ce a trăit în căsnicia cu Corneliu Botgros: "Se petreceau în fața copilului". Mărturia care rupe tăcerea într-o lume a aparențelor- radioimpuls.ro

În final a lăsat autoturismul cu care era și a amenințat un taximetrist cu o grenadă, care era deja cu un client, să îl ducă într-o altă localitate.

Directorul agenției de informații BIA, Aleksandar Vulin, și ministrul sănătății, Danica Grujičić, i-ar fi vizitat pe răniți la spital, iar ministrul sârb de interne a calificat masacrul drept un act de terorism.