
kanald.ro
Radu, tânărul dispărut în Grecia
Actualitate
Tânărul a fost văzut ultima oară duminică, în jurul orei 18:00, pe o plajă neamenajată din Lefkada.
Radu Dinu, românul de 25 de ani, căutat de câteva zile de autoritățile elene, este fiul primarului din comuna doljeană Amărăştii de Jos. El a fost dat dispărut chiar de prietenii săi, asta după ce a intrat să facă o baie în mare și nu a mai ieșit.
Citeste si: Ce a pățit un român aflat pe o plajă din Grecia. Povestea ireală a turistului: ”O tornadă, fraților”
Citeste si: Naomi și Dorobanțu se sărută! Concurenții n-au mai rezistat și au dat frâu liber sentimentelor- kanald.ro
Radu și prietenii lui se aflau pe o plajă neamenajată din Lefkada. La un moment dat, tânărul ar decis să facă o baie în mare, iar câteva secunde mai târziu ar fi fost de negăsit. Îngrijorați că nu mai revine la mal, amicii acestuia au alertat de urgență salvamarii dintr-o zonă apropiată, care au și început căutările.
Radu, tânărul dispărut în Grecia
Localnicii spun că familia tânărului a luat primul avion spre Grecia, de îndată ce a aflat despre tragedie.
Părinții, care sunt devastați, nu au putut sta cu mâinile în sân și au dorit cu price preț să-i ajute pe salvamari, pentru a le găsi copilul: "Primarul cum a auzit, a plecat după el! Sper să-l găsească!", a spus un localnic.Chiar și una dintre prietenele tânărului a postat un mesaj pe rețelele de socializare, în care a cerut ajutor autorităților: "Este cineva care ne poate ajuta cu o barcă/elicopter/drone să îl căutam? Vă rog din suflet, orice ajutor este neprețuit! Apelez la oricine poate da o mână de ajutor. Mulțumesc mult!", a scris prietena lui Radu, pe contul personal de Facebook.