Fetiță nou-născută, îngropată de vie! A fost salvată abia după opt ore VIDEO

WOW

Fetiță nou-născută, îngropată de vie! A fost salvată abia după opt ore VIDEO

Fetiță nou-născută a fost îngropată de vie de bunica ei. Polițiștii au salvat-o după opt ore de chin.

 fetiță nou-născută a fost îngropată de vie, după ce familia a crezut că era moartă. Micuța scâncea sub pământ și, după opt ore de chin, a fost salvată de doi polițiști. Imaginile în caree ei dezgroapă bebelușul au devenit virale.

Citeste si: Schimbare după schimbare pentru Gabriela Cristea! Dacă în urmă cu 9 luni părăsea postul de prezentatoare TV, se pare că recent a renunțat și la afacerea sa și s-a reorientat- kfetele.ro

Nou-născutul avea cordonul ombilicat încă atașat și, după ce i-a fost acordat primu ajutor, a fost transportată de urgență la spitalul Agua Boa Regional, din Brazilia.

Citeste si: Izabela, prietena Luizei, atacată și amenințată: „Îți pun capul în gardul școlii!” Polițiștii i-au spus că o amendează dacă mai sună la 112, iar cei de la Protecția Copilului dau vina pe ea

Citeste si: Veronica și Ahmed primesc primul lor date! Concurenții au IZBUCNIT când Andreea Mantea le-a spus unde merg- kanald.ro

Citeste si: Dezvăluire șocantă despre cazul Caracal: „Nici un procuror nu a fost fost noaptea la poarta lui Dincă ca să-i împiedice pe polițiști să intre”

Citeste si: Avocatul familiei Luizei, declarații stupefiante: Gheorghe Dincă e foarte inteligent. Este aproape mai manipulator decât specialiștii poliției

Mama fetiței e o adolescentă de 15 ani

Fetița a fost adusă pe lume de o adolescentă în vârstă de doar 15 ani care a născut în baie.

Bebelușul s-ar fi lovit cu capul de podea, iar bunica fetei a crezut că a murit în urma căzăturii și a decis să o îngroape în curte.

„Copilul a fost ingropat in jurul orelor 14:00, iar noi am fost chemati sa investigam incidentul tarziu in noapte. Ne faceam griji pentru ca trecuse foarte mult timp.

Cand am ajuns am fost foarte surprinsi sa gasim copilul in viata. Am fost socati pentru ca acel copil a supravietuit ingropat in pamant timp de 8 ore. E un fel de miracol. Sapam in pamant cand am auzit un scancet si atunci ne-am dat seama ca micuta e in viata. A fost un moment unic”, a declarat João Paulo Bezerra do Nascimento, ofiter de politie, conform Metro.co.uk. 

Bunica adolescentei a fost reținută de polițiști și ar putea petrece ani grei după gratii.