WowNews logo WOWnews
Stories
Florin Salam, bătut, dar bogat! Ce despăgubiri primeşte manelistul pentru că a fost agresat în Italia DEZVĂLUIRI

Vedete

Florin Salam, bătut, dar bogat! Ce despăgubiri primeşte manelistul pentru că a fost agresat în Italia DEZVĂLUIRI

Florin Salam a fost agresat, în Italia, de doi bărbaţi, personaje cunoscute în ”lumea gri” de acolo, motiv pentru care, în România, a ieşit un adevărat scandal, pentru celebrul artist intervenind nume care fac să tremure mai toţi interlopii din ţară.

Din fericire, după ce a fost agresat şi reţinut, Florin Salam a fost, într-un final, eliberat de cei doi bărbaţi care l-au lovit şi, normal, până de curând s-au dus negocieri cât se poate de serioase pentru despăgubirea artistului.

Citeste si: O nouă alertă de gaz în România! Un întreg bloc a fost evacuat în urmă cu puțin timp- kanald.ro

”Cel care l-a lovit, din ceea ce am înţeles eu, s-a oferit să îi plătească lui Florin Salam despăgubiri cât se poate de serioase, pentru ca scandalul să se stingă. Va scoate din buzunar 50.000 de euro, preferă să plătească decât să fie judecat de cei care, oricum, acum îl caută să se răzbune. Ştie că e singura variantă pentru a calma spiritele, se bazează pe ideea că Florin Saam va accepta banii şi că va interveni pentru a fi lăsat el, familia lui, şi amicii pe care îi are, în pace”, ne-a spus una dintre sursele noastre din preajma lui Florin Salam.

Mai mult decât atât, se pare că personajul cu pricina, ştiind că a iritat peste măsură şi o serie de nume grele ale lumii interlope din România, este dispus să facă în aşa fel încât să ”îşi stingă datoria”, doar ca să fie lăsat în pace. ”Din ceea ce ştiu eu, a vorbit cu protectorii lui Florin Salam. Şi-a cerut scuze şi s-a oferit să le plătească şi lor despăgubiri, doar să fie lăsat în pace.

Mai mult, dacă vor ”cădea la pace”, este dispus să pună la cale un chef de zile mari, cu Florin Salam invitat principal, petrecere pe care să o plătească el, din buzunarul lui, indiferent de costuri”, ne-a mai spus sursa citată.

Florin Salam, bătut şi reţinut la Milano

Cântăreţul a fost bătut, duminică dimineaţă, în timp ce cânta la o nuntă românească, în Milano. Imediat după ce a fost lovit, pe imagini se vede cum Florin Salam este scos cu forţă din sală de doi bărbaţi, care, susţin unii l-au ţinut, timp de câteva ore, cu forţa, într-o cameră de hotel din Milano.

Citeste si: Doru Octavian Dumitru, dus de urgență la spital! “Atunci apar crizele!” Impresarul său a confirmat!- kfetele.ro

Citeste si: Veronica, un nou ATAC DUR la adresa lui Ahmed: "Ai ceva de rezolvat la psiholog, dar nu aici dragule". Concurentul din Casa Iubirii îi închide gura cu o replică neașteptată: "Am avut ceva, nu poți să zici că nu am avut că mă enervează". Ce a urmat- radioimpuls.ro

"Băi, Berică! Băi, Giani Versace! L-aţi bătut pe Salam, ce i-a făcut, cine l-a bătut să fie sănătoşi. L-aţi luat în maşină, daţi drumul să se ducă acasă, să se ducă undeva să ştim de el, că nu ştie nimeni de el", spunea protectorul cântăreţului, celebrul Mircea Nebunu. Într-un final, Salam a fost eliberat şi a făcut o serie de declaraţii. "Îi mulţumesc lui Dumnezeu că fără el nu există nimic. sunt bine. Pentru că aşa a fost să fie.

Să fiu bine", a fost prima reacţie a lui Florin Salam.

”Sunt Lower, eu sunt băiatul cu accidentul de aseară, cu Salam. N-am nimic cu Salam, îmi cer scuze de la familia lui, de la mama lui, de la copiii lui. Eu sunt prieten cu Salam, Salam e naşul nostru din familie. Să ţineţi cont că n-am avut nimic cu Salam, nici o problemă n-am avut cu el, am fost prieteni, n-am avut divergenţe. Am fost băut aseară, n-am ştiut de capul meu ce fac! Eu îmi cer scuze încă o dată din partea mea la familia lui Salam, la mama lui, la copiii lui. Să ţineţi cont că eu pe Salam îl iubesc şi e familia noastră. Iar cu mesajele pe care le trimiteţi, vă rog frumos să vă opriţi că nu e aşa ce zice lumea”, a explicat agresorul artistului.