WowNews logo WOWnews
Stories
George Simion face nunta la Măciuca! Câți bani va scoate politicianul din buzunar și cum arată locația care va primi toți românii | EXCLUSIV

Vedete

George Simion face nunta la Măciuca! Câți bani va scoate politicianul din buzunar și cum arată locația care va primi toți românii | EXCLUSIV

George Simion se pregătește de însurătoare, iar nunta cea mare va avea loc în celebra comună Măciuca, la un cunoscut resort din zonă. Jurnaliștii WOWbiz.ro au aflat cât costă cazarea la locație și câți bani ar trebui să scoată din buzunar politicianul care a chemat la nuntă toți românii.

George Simion și aleasa inimii vor face nunta în data de 27 august, la un cunoscut resort din Oveselu, județul Vâlcea. Politicianul a împărțit deja invitațiile la Parlament, iar la petrecere sunt așteptați toți românii, cu o singură condiție: să poarte ia tradițională.

Politicianul și aleasa inimii au invitat și artiști de seamă să le cânte la petrecere: Theo Rose, Carmen Șerban, Taraful de la Vărbilău, se numără printre cei care vor încinge atmosfera la eveniment. Invitații vor fi serviți cu preparate tradiționale și vin de Drăgășani, după cum povestea chiar politicianul în trecut.

Citeste si: Substanța care ar fi ucis-o, de fapt, pe Andreea Cuciuc! Mama fetei aruncă bomba, la aproape un an de la moartea ei- kfetele.ro

George Simion a împărțit în Parlament invitațiile la nuntă

Celebrul politician a ales locația pentru petrecerea la care a invitat toți românii. George Simion face nunta la un cunoscut resort din Vâlcea, situat în comuna Măciuca.

Simion a împărțit invitațiile colegilor din Parlament, iar astfel a fost dezvăluit locul în care se va ține marele eveniment.

Citeste si: George Simion se pregătește de însurătoare. Motivul pentru care vrea să facă cel puțin șase copii

Ne dorim ca această bucurie să o împărtășim cu tine! Avem plăcerea de a te invita în ziua în care înaintea lui Dumnezeu vom păși cu dreptul spre altarul încununat de preoții care vor sluji Sfânta Taină a Căsătoriei”, scrie la începutul invitațiilor trimise de către George Simion.

Localitatea este cunoscută pentru numele său care a stârnite numeroase glume de-a lungul timpului, însă pe invitația lui George Simion este trecut doar numele satului Oveselu, care este doar o reședință a celebrei comune din județul Vâlcea.

locatia nuntii lui george simion

Locația nunții lui George Simion

[Sursa foto: Captură YouTube]

Unde face George Simion nunta și câți bani va scoate din buzunar

Resortul are un centru SPA de lux, cu piscină și oferă tratamente corporale și de înfrumusețare de ultimă generație.

Din informațiile jurnaliștilor WOWbiz.ro, toate camerele de aici au fost deja rezervate în respectivul weekend, semn că invitații de seamă ai politicianului vor avea parte de condiții pe măsură.

Citeste si: „Vom încerca să îi trecem prin cât mai multe stări și să se distreze așa cum trebuie”. Ce spune Theo Rose despre participarea la nunta lui George Simion| EXCLUSIV

Pe lângă piscina interioară, locația are grădini superbe și o curte mare și teren de tenis.

Cazare, pentru o noapte cu toate facilitățile incluse ajunge la 1.000 de lei, iar dacă doresc să realizeze și tratamente de înfrumusețare la SPA, prețurile pornesc de la 130 de lei.

george simion nunta

Piscina exterioară și grădinile de la locația la care face George Simion nunta

[Sursa foto: Captură YouTube]

Citeste si: Schimbări în modul de acordare a tichetelor de masă 2025: Ce valoare au acestea și cine sunt cei care le primesc- kanald.ro

Citeste si: Gestul facut de Alexandra Cuhuteac, fosta iubita a lui Cristian Botgros la aproape un an de la moartea Andreei Cuciuc: "I-ai facut cel mai frumos cadou!"- radioimpuls.ro

Artiști de seamă au fost deja invitați la nunta lui George Simion

Pentru a anima atmosfera de la petrecere, George Simion a chemat artiști de seamă, iar jurnaliștii WOWbiz.ro au discutat deja cu unii dintre ei despre marele eveniment.

Eu voi cânta în a doua zi de nuntă a D-lui George Simion, mai exact în data de 28 august 2022. În data de 27 august 2022 voi cânta la o altă nuntă, în Spania. Ce-i drept am modificat data și ora zborului de întoarcere pentru ca să pot onora invitația la nunta d-lui George Simion.

Este o nunta la care mirii se vor îmbrăca cu ținute tradiționale, așadar o să cânt ce cânt eu de obicei la nunți: melodii de petrecere, mai exact hore, sârbe și muzică etno în special din repertoriul meu. Prestația mea va fi Live 100% și o să fiu acompaniata de colegii mei: Mihail Tițoiu la Saxofon și Liviu Ciotoi la Orga ”, a povestit Carmen Șerban, pentru WOWbiz.ro.

Ai un pont sau informații care pot deveni o știre? Scrie-ne pe adresa    [email protected]!

george simion

George Simion

[Sursa foto: Facebook]