WowNews logo WOWnews
Stories
„I-au băgat în pământ” Doi tineri au fost uciși într-o răfuială dintre două familii, în Urziceni! S-au luptat pe viață și pe moarte din cauza unei căsnicii aranjate. Imagini și informații halucinante din timpul scandalului

Evenimente

„I-au băgat în pământ” Doi tineri au fost uciși într-o răfuială dintre două familii, în Urziceni! S-au luptat pe viață și pe moarte din cauza unei căsnicii aranjate. Imagini și informații halucinante din timpul scandalului

Două clanuri rivale s-au luptat cu puști, bâte și topoare din cauza unui mariaj plănuit care nu s-a mai realizat.

Bătaie ca în filmele cu mafioți, surprinsă în Urziceni de camerele de supraveghere montate pe străzile din oraș. 25 de persoane au fost implicate într-un scandal uriaș, provocat de un mariaj aranjat. Două clanuri rivale s-au confruntat într-un conflict sângeros ce a cauzat moartea a doi tineri.

O familie din Pucheni, Prahova, a mers înarmată până în dinți peste una din Urziceni pentru a lua o fată care ar fi trebuit să se căsătorească.

Planul mariajului ar fi eșuat, iar totul a degenerat. Cele două clanuri au început să se lupte pe viață și pe moarte, folosind bâte, puști și topoare. Doi tineri, unul de 22 de ani și altul de 28, din Urziceni, au fost uciși.

Citeste si: Lia izbucnește în plâns după cearta dintre Robert și Daniel! „Se ceartă ei doi, dar eu ce treabă am?”. Aflați de la ce a pornit totul în ediția din „Casa iubirii” de vineri, 24 octombrie, de la orele 10:00 și 16:30, la Kanal D- kanald.ro

Alți 5 tineri au fost răniți și transportați la spital. Până ca oamenii legii să ajungă la fața locului însă, bătăușii s-au făcut nevăzuți. Întregul oraș a fost împâznit de Poliție și Jandarmerie, care au făcut filtre pentru a identifica agresorii.

Citește și: Ionuț este tânărul care a murit nevinovat, după ce a fost implicat întâmplător într-o altercație! Urma să devină tată în curând: „Nu avea nicio treabă”

scandal Urziceni

Imagine din timpul scandalului din Urziceni

[Sursa foto: Captură Video Observator]

Lacrimi și strigăte de jale la poarta spitalului

Răniții au fost transportați la Spitalul Floreasca din București. Rudele lor s-au strâns la poarta unității medicale, iar autoritățile au instalat un perimetru de securitate pentru a se asigura că scandalul nu izbucnește din nou între cele două clanuri.

Printre lacrimi, familia celor doi morți și-a strigat durerea și a cerut ca Poliția să îi pedepsească pe vinovați.

„Reporter: Dar ce motive au avut de s-au luat la bătaie?

Rudă mort: Din cauza unei fete, unui copil care... neînţelegeri între ei.

Rudă: Mergeţi după criminalii care au omorât doi oameni. La Urziceni sunt criminalii, mergeţi să îi luaţi de acolo. Au venit peste ei în casă şi i-au omorât.

Reporter: Din ce motiv?

Citeste si: Florin Piersic, în doliu! Una din cele mai dragi ființe din viața lui s-a stins. Dan Negru este cel care a făcut anunțul- kfetele.ro

Citeste si: Pilotul care putea ajunge în Formula 1 și-a recunoscut crima. Motivul pentru care și-a ucis tatăl este de-a dreptul HALUCINANT. A uimit autoritățile- radioimpuls.ro

Rudă: Nu mai ştiu, degeaba, au intrat peste ei în casă. Mi-au băgat în pământ doi veri!

Rudă: Să îi prindă pe ăia care au omorât, pe criminali. Au băgat în pământ doi băieţi tineri. Să îi prindă pe ăia care au omorât”, au spus rudele tinerilor uciși, conform Observatornews.ro.

Citește și: Istvan, un tânăr în vârstă de 23 de ani din Harghita, este de negăsit! Pompierii au început căutările în apele înghețate ale lacului Zetea

scandal Urziceni

Rudele victimelor din Urziceni, la spital

[Sursa foto: Captură Video Observator]