Încă un faimos părăsește jungla din Dominicană! Ei sunt cei trei concurenți Survivor România nominalizați spre eliminare

Survivor România. Echipa Faimoșilor mai pierde un membru din echipă.

Autor: A.N.C.

In articol:

Încă un faimos părăsește jungla din Dominicană! Ei sunt cei trei concurenți Survivor România nominalizați spre eliminare
Încă un faimos părăsește jungla din Dominicană! Ei sunt cei trei concurenți Survivor România nominalizați spre eliminare

Faimoșii au pierdut jocul pentru imunitate, pentru a doua oară consecutiv, iar echipa rămâne fără încă un membru.

Elena Ionescu, Ruby și Lino Golden sunt propuși pentru eliminare.

Încă un faimos părăsește Survivor România. Cine sunt protejații

Jocul de protecție a fost câștigat de Asiana și de Cezar Juratoni, iar în urma nominalizărilor, cei trei propuși la eliminare sunt: Elena Ionescu, Ruby și Lino Golden.

Citeste si: Grațiela Duban de la Survivor, consolată de Ghiță! Cum au fost surprinși cei doi, pe întuneric

Citeste si: Lino Golden, Faimosul de la “Survivor România”, despre viața la 100 de kilograme! Cum a reușit artistul să slăbească 30 de kilograme în trei luni: „Eram pe punctul de a chema ambulanța”

Citeste si: FanArena 27 ianuarie. Augustin Viziru, tată de fată! A făcut anunțul în direct: "Este o sarcină avansată"

Concurentul care părăsește emisiune este cel mai puțin votat.

Cei care vor să-și voteze preferatul o pot face la numarul 1230. Tariful fiecărui SMS este de: 1.19 euro (TVA inclus).

 

Încă un faimos părăsește jungla din Dominicană! Ei sunt cei trei concurenți Survivor România nominalizați spre eliminare
Încă un faimos părăsește jungla din Dominicană! Ei sunt cei trei concurenți Survivor România nominalizați spre eliminare

Citeste si: Hemoroizi externi – cauze si metode de tratament

Concurenți Survivor România- Elena Ionescu

Elena Ionescu, una dintre cele mai de succes cantarete autohtone, va participa la "Survivor Romania", reality-ul ce se va difuza la Kanal D.

Artista a intrat in lumina reflectoarelor de la o varsta frageda; avea doar sase ani cand a pasit prima data pe o scena, a participat la numeroase concursuri nationale si internationale. Este licentiata in Jurnalism si a absolvit Scoala Populara de Arta, Sectia Canto si Teatru. In 2006 devenea, pentru zece ani, vocea formatiei Mandinga.

Dupa despartirea de trupa Mandinga, Elena Ionescu si-a continuat cu succes cariera muzicala, impresionandu-si fanii cu piese precum "Pasiune", in colaborare cu Puya si Vescan, "Spune-i", in colaborare cu Mahia Beldo, sau "Ce e dragostea", recent lansata.

Elena Ionescu a compus majoritatea pieselor pe care le interpreteaza, printre acestea numarandu-se si celebrele "Zaleilah" si "Papi Chulo", din perioada colaborarii cu Mandinga. "Habibi I love you", hit-ul interpretat alaturi de Pitbull, celebrul rapper american de origine cubaneza, si artistul marocan Ahmed Chawki, completeaza panoplia succeselor muzicale ale frumoasei artiste.

Elena Ionescu a devenit mama in august, 2018 si, chiar daca a trecut printr-un divort la scurt timp dupa ce a nascut, Elena si-a pastrat optimismul, energia si curajul. Acum este pregatita sa intre in cea mai intensa competitie a anului, "Survivor Romania", si crede ca experientele au calit-o pentru orice incercare, oricat de dificila ar parea la prima vedere.

"Curiozitatea, o anumita doza de teribilism si dorinta de a-mi testa limitele m-au determinat sa intru in aceasta incercare. Sunt optimista si abia astept sa vad ce imi rezerva viitorul in Republica Dominicana", declarat artista.

Încă un faimos părăsește jungla din Dominicană! Ei sunt cei trei concurenți Survivor România nominalizați spre eliminare
Încă un faimos părăsește jungla din Dominicană! Ei sunt cei trei concurenți Survivor România nominalizați spre eliminare

Concurenți Survivor România- Lino Golden

Cunoscut sub numele de scenă Lino Golden, Radu Cârstea este un foarte tânăr brașovean care, la cei 22 de ani ai săi, deja a cunoscut celebritatea. Traseul său muzical începea la vârsta de șase ani, când a descoperit violoncelul, a continuat apoi cu lecțiile de pian și a culminat, la 13 ani, cu apetența pentru muzică rap, gen muzical pentru care a scris numeroase piese.

Citeste si: „Am fost salvată în ultimul moment.” Ce boală a avut Lumința Anghel. Artista și-a deschis de abia acum sufletul- kfetele.ro

Citeste si: Calendar ortodox 2 iunie 2023. Ce sărbătoare este vineri? Este dezlegare la pește!- stirilekanald.ro

Citeste si: „Cum poate să mintă în halul ăsta?” George Burcea nu a mai suportat și a răbufnit în urma atacurilor Andreei Bălan- radioimpuls.ro

În prezent, Lino Golden produce și compune piese, în panoplia să numărându-se “Fane Spoitoru feat Keed”, “Panamera”, “Sus ca Jordan”, “Macetă”, “Fifa”, “N-am văzut că ține” (feat Alex Velea). “Panamera” a devenit un adevărat fenomen în muzica românească atingând deja peste 38 milioane de vizualizări pe YouTube și fiind prezentă în playlistul celor mai relevante posturi de radio și TV din țară.

Lino Golden face parte din echipa Golden Boy Society, înființată de Alex Velea. ”Survivor România” constituie o provocare uriașă pentru tânărul care se simte pregătit de cea mai intensă aventură. Nu îl sperie nimic, iar pentru viitorii săi companioni din Republica Dominicană are în minte câteva ritmuri care să îi salveze în momentele mai dificile.

“Abia aștept să plec! Cred că mă voi descurca, cu toate că îmi imaginez că nu va fi deloc ușor. Partea foarte bună e că o să mă subțiez. Sunt optimist; cred că îmi vor veni multe versuri în minte, <Survivor România> poate fi o sursă de inspirație”, a spus Lino Golden despre participarea sa în reality.

Încă un faimos părăsește jungla din Dominicană! Ei sunt cei trei concurenți Survivor România nominalizați spre eliminare
Încă un faimos părăsește jungla din Dominicană! Ei sunt cei trei concurenți Survivor România nominalizați spre eliminare

Concurenți Survivor România- Ruby

Ruby (Ana Claudia Grigore) este una dintre cele mai cunoscute cantarete din Romania, a lansat o serie de piese de succes si a sustinut zeci de concerte internationale. Primul ei disc single, „Touch Me” (2010), s-a bucurat de succes nu numai in Romania, ci si in strainatate.

Au urmat piese precum ”Miracle of Love”, „Stinge lumina”, „Baiat de bani gata” (feat Pacha Man), „De la distanta”, „Condimente”, „Tata”, „Rochia mea”, lista pieselor fiind una impresionanta, iar Ruby devenind una dintre cele mai valoroase si prolifice artiste din Romania. A impresionat, de asemenea, in reality-show-uri de succes, unde si-a demonstrat tenacitatea, ambitia si puterea de adaptare. La „Survivor Romania” o aduce dorinta de a-si testa limitele, precum si bucuria de a raspunde unor provocari uriase.

„Sunt hotarata, ambitioasa, ma bazez mult pe descarcarea de adrenalina si pe faptul ca imi place sa imi duc misiunile la bun sfarsit. Pentru orice recompensa, oricat de mica, va merita sa lupt din toate puterile. Sunt convinsa ca psihicul ma va ajuta cel mai mult in aceasta incercare”, spune Ruby despre calitatile pe care mizeaza in competitie.

Distribuie pe:
Galerie foto 
Abonează-te pe

Citește și:

Ce ar însemna amânarea examenelor pentru elevii din România?! Specialiștii explică cât de mare ar putea fi impactul grevei profesorilor în rândul copiilor | EXCLUSIV

Cine are zi liberă pe 1 iunie 2023? Vezi câte zile libere primesc românii în prima lună de vară

Duo-ul mamă-fiică de pe OnlyFans. Mama are 63 de ani, fiica 28, și amândouă au un succes teribil. Imagini fierbinți

Primele declarații ale lui Florin Salam, după ce a fost externat din spital: „Trebuie să fac acest anunț”. Manelistul a spus adevărul

Calendar ortodox 2 iunie 2023. Ce sărbătoare este vineri? Este dezlegare la pește!

„Nu m-am ascuns niciodată cu evenimentele din viața mea.” Gabriela Cristea a răbufnit pe rețelele de socializare. Prezentatoarea TV a izbucnit în lacrimi

Reacția Mariei Guardiola, fiica lui Pepe Guardiola în momentul când l-a văzut pe Julian Alvarez. Imaginile cu modelul au devenit virale

Clipul zilei pe WOWBIZ.RO:
Cookies