WowNews logo WOWnews
Stories
Laurențiu Reghecampf are, din nou, probleme la Neftchi Baku

Laurențiu Reghecampf are, din nou, probleme la Neftchi Baku

Sport

Laurențiu Reghecampf, înlocuit în secret la Neftchi Baku? Cine este antrenorul ales să îl pună pe liber pe român! Planul conducerii clubului azer a fost aflat de presă  

Laurențiu Reghecampf pare a avea din nou probleme la Neftchi Baku după ce conducerea clubului ar fi discutat în secret cu un alt antrenor

Laurențiu Reghecampf are, din nou, probleme la Neftchi Baku. Conform presei  din Azerbaidjan, tehnicianul roman ar putea fi înlocuit cu turcul Sergen Yalcin (50), fostul elev al lui Mircea Lucescu, ultima oară antrenor la Besiktas.

Laurențiu Reghecampf, înlocuit în secret la Neftchi Baku? Presa din Azerbaidjan vorbește despre Sergen Yalcin

Citeste si: Cine sunt cei doi turiști care au murit, după ce au căzut în gol sute de metri în Munții Făgăraș! O a treia persoană a fost salvată în ultima clipă- kanald.ro

Informațiile pornesc de la faptul că sezonul 2022/2023 a fost dezamăgitor pentru Neftchi Baku. Niciun obiectiv nu a fost îndeplinit, mai mult, azerii au încheiat campionatul pe 3 și au pierdut finala Cupei, 0-1 cu Gabala. Din acest motiv, se pare că șefii clubului ar vrea să renunțe la român și ar fi început deja să-i caute înlocuitor.

Potrivit publicației azere FutbolInfo, favorit să-i ia locul românului ar fi turcul Sergen Yalcin, care s-ar fi întâlnit, în secret, pentru discuții, cu un membru al sponsorului SOCAR, compania petrolieră de stat din Azerbaidjan, desemnat representant de conducerea formației azere.

Laurențiu Reghecampf

Laurențiu Reghecampf

[Sursa foto: Profimedia]

Citește și: Presa spaniolă anunță! Unde va evolua Sergio Busquets în următorul sezon, după ce s-a despărțit de FC Barcelona

Laurențiu Reghecampf ar vrea să revină în România? Cu ce patroni de club ar fi luat legătura

Sergen Yalcin, care nu a mai antrenat din decembrie 2021, ar dori să o preia pe Neftchi, dar așteaptă ca formația azeră să-și încheie socotelile cu Laurențiu Reghecampf.

De partea cealaltă, prin publicațiile din România au apărut informații conform cărora și Reghe ar fi tentat să accepte o ofertă de la un club din România. Playsport anunță că antrenorul vrea să revină în România, unde solicita un salariu în valoare de 20.000 de euro, jumătate de cât primește în momentul de față la Neftci Baku.

Mai mult, sursa citată notează că Reghecampf ar fi vorbit deja amical cu Gigi Becali la FCSB și Mihai Rotaru la Craiova, însă nu este sigur dacă pentru un contract sau din amiciție, cunoscut fiind faptul că tehnicianul are o relație bună cu cei doi patroni.

Citeste si: Când va anunța Iancu Sterp sexul copilului? Tânărul a făcut anunțul: “Cred că v-am ținut un pic cam mult pe jar.”- kfetele.ro

Citeste si: Igor Cuciuc, despre durerea din spatele zâmbetului: "Îmi era greu". REACȚIA interpretului după ce a fost judecat că a urcat pe scenă la câteva luni de la moartea fiicei sale: "Omul trebuie să muncească. Nu trebuie să stea acasă și să intre în depresie"- radioimpuls.ro

Citește și: Laurențiu Reghecampf, anunțul făcut de presa din Azerbaidjan care îi dă fiori la Neftchi Baku. ”I-ar fi pregătit deja biletele de avion pentru România”

Laurențiu Reghecampf pleacă sau nu de la Netfchi Baku? Ce a spus oficial antrenorul român

La un moment dat, Reghecampf a vorbit despre o presupusă plecare de la Neftci Baku. Potrivit spuselor lui, acesta a avut, atunci, o întâlnire cu noii conducători ai clubului și, în urma discuțiilor, a declarat că  nu se gândește să părăsească echipa.

„Am mai fost întrebat despre asta (n.r. despre plecare). Nu pot interzice presei să scrie știri despre mine. Poate să scrie ce vrea, este dreptul ei. Sunt la Neftchi acum.

A fost o nouă întâlnire cu cei din club în care am vorbit despre consolidarea echipei. Nu există nicio problemă din partea mea. Nu mă gândesc să-mi schimb echipa”,  a spus, la vremea respectivă, Laurențiu Reghecampf, potrivit Sportinfo.az, citează digisport.ro.