WowNews logo WOWnews
Stories
Medicul Loredana Chircu, mesaj cutremurător înainte să fie găsită fără suflare: "Lacrimi, durere și furie"
Medicul Loredana Chircu, mesaj cutremurător înainte să fie găsită fără suflare: "Lacrimi, durere și furie"

Actualitate

Medicul Loredana Chircu, mesaj cutremurător înainte să fie găsită fără suflare: "Lacrimi, durere și furie"

Doctorița Loredana Chircu a postat un mesaj șocant pe pagina sa de socializare, cu doar câteva zile înainte să moară.

Duminică, 25 aprilie, Loredana Chircu a fost găsită fără suflare în camera de gardă a unui spital privat. Înainte cu doar câteva zile să moară, cadrul medical a postat un mesaj emoționant pe pagina sa de Facebook. 

Citeste si: De ce își îneca amarul Ioana Popescu în alcool și care a fost ultima ei dorință: „Spunea că se simte singură.”- kfetele.ro

Loredana Chircu, mesaj cutremurător înainte să moară

Doctorița de 38 de ani a fost găsită, duminică, 25 aprilie, fără suflare în unitatea sanitară din Constanța. 

Citeste si: „Doctorița săracilor” a fost răpusă de coronavirus. Ultimul mesaj, pe care l-a transmis înainte să moară, este cutremurător

“Astăzi, în jurul orei 11.45, poliţiştii Secţiei 3 au fost sesizaţi cu privire la faptul că, într-o unitate spitalicească privată din municipiul Constanţa, s-ar afla o femeie decedată. Deplasaţi la faţa locului, poliţiştii au constatat faptul că este vorba despre o femeie, de 38 de ani, găsită decedată într-o încăpere a spitalului.

Pe trupul neînsufleţit nu au fost constatate urme vizibile de violenţă, acesta fiind transportat la morgă pentru efectuarea necropsiei în vederea stabilirii cu exactitate a cauzei decesului”
, a transmis IPJ Constanţa. 

Medicul Loredana Chircu, mesaj cutremurător înainte să fie găsită fără suflare: "Lacrimi, durere și furie"
Medicul Loredana Chircu[Sursa foto: Facebook]

Cu doar trei zile înainte să moară, cadrul medical a postat un mesaj pe pagina sa de Facebook. Postarea respectivă îi era dedicată unui fost coleg, un doctor care se stinsese din viață în urmă cu ceva timp. 

Citeste si: Un bolnav a murit așteptând eliberarea unui pat la ATI. Rudele acestuia au atacat cu bestialitate cadrele medicale

„În memoriam….A trecut un an, domnule doctor, de când vă vegheați pacienții de sus, dintre îngeri… Ne e greu fără dumneavoastră,să știți…. Un stetoscop a rămas undeva, pe o masă, într-o cămăruță mică de gardă. Al nimănui acum. Un coleg drag a pierdut lupta cu virusul ăsta nenorocit. Zbor lin către îngeri, Domnule Doctor! Ați salvat atât de multe vieți, dar din păcate pe a dumneavoastră nu a mai putut-o salva nimeni… Rămâneți în inima și în sufletele noastre pentru totdeauna! Dumnezeu sa vă odihnească… În noaptea asta fac de

gardă în onoarea dumneavoastră, de aici din patul de spital, de data asta gardă de lacrimi și durere și furie.”, a scris medicul  Loredana Chircu pe pagina sa  de Facebook, în data de 22 aprilie.