WowNews logo WOWnews
Stories
gazi demirel si ioana popescu
Mister total în ziua înmormântării Ioanei Popescu! Cine este bărbatul care a intrat cu un buchet de trandafiri roșii și l-a așezat pe pieptul jurnalistei. Cei doi erau extrem de apropiați | EXCLUSIV

Exclusiv

Mister total în ziua înmormântării Ioanei Popescu! Cine este bărbatul care a intrat cu un buchet de trandafiri roșii și l-a așezat pe pieptul jurnalistei. Cei doi erau extrem de apropiați | EXCLUSIV

La o zi după înmormântarea Ioanei Popescu, continuă să apară detalii care adâncesc tristețea acestei povești tragice. Printre lacrimi și suspine, paparazzi WOWbiz au surprins un moment care a lăsat pe toată lumea fără cuvinte!

Un bărbat misterios, îmbrăcat în negru, cu o privire ascunsă în spatele ochelarilor de soare, a intrat în capela unde era depus trupul jurnalistei și a așezat, cu un gest lent, un buchet de trandafiri roz aprins pe pieptul ei. Fără să spună nimic, fără să facă vreun gest teatral, acesta a rămas câteva clipe privind-o, vizibil răvășit, ca și cum întreaga durere a despărțirii se adunase în ochii săi. Prezența lui a stârnit multe întrebări printre cei care asistau în tăcere, unii recunoscând în el pe artistul de origine turcă Gazi Demirel, vechi prieten al Ioanei Popescu.

Citește și: Locul în care Ioana Popescu a fost așezată pentru totdeauna. Aici își va dormi somnul de veci jurnalista răpusă de boală la doar 45 de ani. Imaginea care frânge inimile celor ce au cunoscut-o| EXCLUSIV

Citeste si: Schimbare după schimbare pentru Gabriela Cristea! Dacă în urmă cu 9 luni părăsea postul de prezentatoare TV, se pare că recent a renunțat și la afacerea sa și s-a reorientat- kfetele.ro

gazi demirel si ioana popescu

O legătură veche și discretă

Gazi Demirel nu era un necunoscut pentru cei apropiați Ioanei. Cei doi au legat o prietenie strânsă încă de pe vremea când jurnalista colabora la emisiuni mondene. Mai mult, Ioana fusese consultant artistic pentru „Gazi Show” difuzat pe OTV, iar ulterior apăruse și într-un scurtmetraj alături de artist. O prietenie discretă, păstrată departe de ochii publicului, dar care, iată, s-a dovedit profundă.

În ziua în care a aflat vestea tragică, Gazi Demirel a postat un mesaj copleșitor pe rețelele de socializare:

„Astăzi sunt trist. Am pierdut-o pe prietena mea de multă vreme, jurnalista Ioana Popescu, o figură proeminentă în lumea showbizului românesc. Mă rog lui Dumnezeu să-i acorde milă și transmit condoleanțe familiei și celor dragi.”

Citește și: Scene cutremurătoare la căpătâiul Ioanei Popescu! Gestul făcut de o femeie îmbrăcată în negru i-a lăsat pe toți fără cuvinte. Sonia Trifan a izbucnit în lacrimi| EXCLUSIV

Florile, simbol al unui ultim adio

Trandafirii lăsați pe pieptul Ioanei au devenit simbolul acestui ultim adio plin de mister și emoție. Pentru cei prezenți, imaginea bărbatului care își apleca privirea spre ea a rămas una dintre cele mai tulburătoare secvențe ale înmormântării.

O viață frântă mult prea devreme, un destin neliniștit și o prietenie care a rezistat timpului, toate s-au împletit în aceste clipe de tăcere grea, în care doar florile au vorbit în locul cuvintelor.