„Nu va fi înmormântată de stat” Mara Bănică a făcut anunțul mult așteptat, la o săptămână după decesul Ioanei Popescu! Când va fi condusă jurnalista pe ultimul drum: „S-a rezolvat tot”

Vedete

„Nu va fi înmormântată de stat” Mara Bănică a făcut anunțul mult așteptat, la o săptămână după decesul Ioanei Popescu! Când va fi condusă jurnalista pe ultimul drum: „S-a rezolvat tot”

Jurnalista a anunțat data la care Ioana Popescu va fi înmormântată.

La câteva zile după ce s-a aflat că Ioana Popescu a încetat din viață, s-a stabilit unde și când va fi înmormântată regretata jurnalistă. Mara Bănică a făcut anunțul, în urmă cu puțin timp. 

Pe pagina sa de Facebook, Mara Bănică a transmis că trupul neînsuflețit al Ioanei Popescu va fi ridicat din spital și că de înmormântarea ei nu se vor ocupa autoritățile locale, așa cum s-a speculat până acum.

Citeste si: Durere de nedescris la priveghiul copilului de 3 ani din Mărășești, sfâșiat de câini. Tatăl lui, mesaj disperat lângă sicriu: “În loc să te duc la școală, te duc pe ultimul drum.”- kfetele.ro

Conform acesteia, funeraliile jurnalistei vor avea loc, cel mai probabil, miercuri, pe data de 1 octombrie. Ioana își va dormi somnul de veci într-un cimitir din București.

„S-a rezolvat în principiu cam tot legat de înmormântarea Ioanei. O să o scoatem din spital, o s-o ducem la un cimitir din București. Nu va fi înmormântată de stat. Va avea tot ce e creștinește atunci când se face o înmormântare, adică transport, sicriu, coliva, colacii, prescuri, tot ce se face. Miercuri cred că vom reuși să o înmormântăm. O să vă anunț la ce cimitir și probabil că mâine va fi depusă și la capelă”, a spus Mara Bănică, într-un filmuleț postat pe Facebook.

Citeste si: Cum va fi vremea în perioada 6 octombrie- 2 noiembrie 2025: Când cresc temperaturile și când scăpăm de frig- kanald.ro

Citește și: Oana Lis, imagine tulburătoare cu Ioana Popescu! Când și unde s-au întâlnit pentru ultima oară, înainte ca bruneta să moară: „Măcar a trăit intens”

Ioana Popescu [Sursa foto: Facebook]

Reacția Marei Bănică după ce iubitul Ioanei Popescu a cerut bani pentru înmormântare

În ceea ce îl privește pe bărbatul cu care Ioana Popescu a avut o relație în ultimele săptămâni de viață, Mara Bănică a avut o reacție tranșantă. Nu a fost de acord cu faptul că Mihai a cerut bani pentru a o înmormânta pe jurnalistă și l-a sfătuit, pe de altă parte, să meargă la analize.

Citeste si: Durere de nedescris la priveghiul copilului de 3 ani din Mărășești, sfâșiat de câini. Tatăl lui, mesaj disperat lângă sicriu: “În loc să te duc la școală, te duc pe ultimul drum.”- kfetele.ro

Citeste si: Plachetocrit crescut – semnificații și implicații clinice- revistagalenus.ro

Citeste si: Gestul facut de Alexandra Cuhuteac, fosta iubita a lui Cristian Botgros la aproape un an de la moartea Andreei Cuciuc: "I-ai facut cel mai frumos cadou!"- radioimpuls.ro

„Îmi displace foarte tare că un om care i-a fost în viață pentru câteva săptămâni strânge bani, nu răspunde la numărul ăla, ceva foarte ciudat.(...) N-am să judec pe omul ăsta, pot să înțeleg disperarea după bani, dar având în vedere bolile de care suferea Ioana, și nu intru în amănunte, mai important decât a strânge bani ar fi să meargă să-și facă și el niște analize”, a mărturisit jurnalista.

Citește și: Când a murit, de fapt, Ioana Popescu?! Vestea a fost făcută publică abia la câteva zile distanță: „Un domn de la poliție mi-a zis...”