
In articol:
Simina și Alex Zănoagă, foștii concurenți de la Puterea Dragostei, s-au căsătorit la începutul anului, iar câteva luni mai târziu au devenit părinții unui băiețel, Dominic. Deși inițial, cei doi au anunțat că în vara lui 2020 vor face și nunta, din cauza pandemiei de coronavirus, au amânat evenimentul.
Au făcut însă un botez, ceva mai restrâns pentru Dominic, fiul lor care acum are 8 luni.Acum, Simina, fosta concurentă de la Puterea dragostei, are un nou motiv de bucurie. În familie va apărea în curând un nou bebeluș. Mai exact, Andreea, sora Siminei, este însărcinată. Andreea locuiește în Germania și peste puțin timp va aduce pe lume un băiețel, tânăra fiind însărcinată în 7 luni.
Citeste si: Faimosul creator de modă Givenchy a murit la vârsta de 91 de ani - libertatea.ro
Citeste si: Ruxandra Garofeanu a murit. Este doliu în televiziunea din România - bzi.ro
Andreea, sora Siminei, este insarcinata in 7 luni
Sora Siminei a vrut și ea la Puterea dragostei
Andreea Loica, sora Siminei, a devenit și ea cunoscută în perioada în care actuala soție a lui Alex Zănoagă se afla la Puterea Dragostei. Și asta pentru că Simina și Andreea sunt extrem de apropiate una de cealaltă, iar în emisiune, bruneta povestea multe despre ”sora mia”. Și așa i-a rămas și numele Andreei, ”sora mia”, mai ales în perioada în care Simina și Jador erau permanent în certuri .
Și a mai fost un moment în care Andreea Loica a fost în centrul atenției, atunci când la începutul sezonului 2 Puterea Dragostei, Simina a anunțat că sora ei a completat formularul și că s-a înscris pentru a participa la show. Numai că, Andreea nu a mai ajuns la Puterea dragostei, ci și-a găsit fericirea în afara show-ului, iar acum va fi și mămică de băiat. Nu știm însă cum îl va chema pe băiețelul Andreei pentru că numele ei preferat de băiat, Dominic, l-a ales pentru nepoțelul ei.
”Andreea a ales numele de Dominic, iar nouă ne-a plăcut așa că așa a rămas”, povestea Simina inainte de nașterea băiețelului ei.