
kanald.ro
Stiri
Sergiu Ciubotariu, tatăl din Iași, care a mers pe cal până la spitalul unde soția lui era internată, a fost prins de Poliție.
Răsturnare de situație în cazul bărbatului care a mers călare până la soția lui la maternitate. Se pare că la momentul actual, bărbatul s-a ales cu un dosar penal. Apropiații sunt șocați de gestul pe care el l-a făcut.
Sergiu Ciubotariu se pare că s-a transformat dintr-un erou, într-un infractor. Bărbatul a fost prins de Poliție în timp ce conducea o mașină fără a deține permis de conducere. La momentul actual, el este cercetat penal.
”A fost întocmit dosar penal, iar cercetările continuă”, a confirmat Anca Vîjiac, purtător de cuvânt al IPJ Iași.
Citeste si: Pagina de socializare a frumoasei Oana Zăvoranu, ”inundată” de mesaje: ”când iți spune asta o femeie, să...”
Însă, se pare că acest incident nu este singurul de acest gen. În ultima perioadă, bărbatul are un comportament destul de anormal.
Presa locală a scris despre donațiile pe care oamenii l-au făcut, dar și despre faptul că în locuința cumpărată din banii primiți nu locuiește nimeni.În plus, Sergiu este dat dispărut de trei săptămâni și nimeni nu putea lua legătura cu el pentru că are telefonul închis.
”În orice caz, nu mai e același Sergiu. Am auzit că a avut probleme cu poliția. Acum vreo lună, am văzut vreo două mașini în curtea lui”, a spus un vecin.
Povestea lui Sergiu Ciobotariu a fost apreciată de oameni încă de la început. Pe perioada stării de urgență, el a mers călare 40 de kilometri pentru a merge să-și vadă copil nou-născut și soția.