WowNews logo WOWnews
Stories
Italianul care și-a executat fosta soție la Mehedinți a decedat

Italianul care și-a executat fosta soție la Mehedinți

Actualitate

Ucigașul femeii împușcate mortal în plină stradă, la Mehedinți, a decedat. Italianul și-a dat ultima suflare pe patul de spital

Bărbatul și-a omorât fosta soție, după ce a aflat că aceasta și-a refăcut viața.

Au apărut noi detalii în cazul înfiorătoarei crime de la Vânju Mare, din județul Mehedinți. Italianul care și-a împușcat mortal fosta soție și care mai apoi a încercat să se sinucidă a decedat în urmă cu puțin timp la Spitalul Județean din Drobeta Turnu Severin.

Citeste si: Scene cumplite în Mehedinți! O femeie a fost ucisă, în plină stradă, de către partenerul ei, sub privirile îngrozite ale copiilor ei

Citeste si: Cum se vor acorda bursele elevilor în noul an școlar. Cine sunt elevii care rămân fără burse- kanald.ro

Italianul fusese internat în stare gravă la spital

După ce și-a executat fosta soție în plină stradă, în fața magazinului pe care îl deținea împreună cu noul ei partener, italianul a recurs la un gest necugetat. Bărbatul de 73 de ani s-a împușcat în piept din dorința de a-și pune capăt zilelor.

Echipajul de ambulanță ajuns la fața locului l-a transportat pe criminal la spital în stare gravă, însă organismul i-a cedat, potrivit observatornews.ro.

Italianului îi expirase ordinul de restricție

Italianul care a omorât-o pe Loredana în plină stradă

[Sursa foto: Captură video]

Vestea morții ucigașului de la Mehedinți a fost confirmată și de Elena Bololoi, directorul Spitalului Județean de Urgență Drobeta Turnu Severin: "Pacientul a venit în stare gravă, iar starea s-a menținut și post operator, după o intervenție majoră, efectuată de o echipă de medici chirurgi. Pe tot parcursul internării pe secția de Terapie Intensivă, starea sa s-a menținut gravă, cu diagnostic rezervat, iar, astăzi, la ora 12.20,

s-a declarat decesul pacientului.", a transmis Elena Bololoi, citată de cancan.ro.

Victima și călăul ei au fost căsătoriți 5 ani

Loredana și fostul ei soț

[Sursa foto: Captură video]

Ucigașul s-a împușcat în piept, la puțin timp după ce și-a omorât fosta soție

Imagini de la locul tragediei

[Sursa foto: Captură video]

Loredana, femeia ucisă la Mehedinți, fusese căsătorită 5 ani cu cel care i-a luat viața

Reamintim faptul că Loredana, femeia care a fost excutată în plină stradă la Vânju Mare, Mehedinți, divorțase de ceva vreme de ucigașul ei. Ea și bărbatul care a omorât-o au fost căsătoriți timp de 5 ani, până când victima a decis să se despartă, din cauza că era agresată.

După separare, italianul nu s-a împăcat cu ideea că și-a pierdut partenera, așa că a început să o terorizeze pe fosta soție.

Citeste si: Ea este Loredana, românca împușcată mortal de italianul care i-a fost soț ani la rând. Martorii au făcut dezvăluiri terifiante

Loredana nu a stat cu mâinile în sân și a cerut un ordin de protecție împotriva acestuia, însă în urmă cu două zile, când ordinul a expirat, femeia nu a mai avut nicio putere în fața criminalului, care era orbit de gelozie.

Ea a fost împușcată mortal în apropierea magazinului de pompe funebre pe care îl deținea împreună cu actualul partener.