
In articol:
Au fost clipe de tensiune și de groază pe o străduță din sectorul 2 al Capitalei. Un tânăr, în vârstă de circa 30 de ani, a anunțat că are de gând să se arunce în gol.
La fața locului a fost o adevărată desfășurare de forțe: polițiști, o ambulanță, pompieri și negociatori. Din păcate, nimeni nu l-a putut împiedica pe bărbatul cu apucături sinucigașe. Acesta s-a aruncat până la urmă de pe clădire. Medicii au intervenit imediat și l-au resuscitat și a fost transportat de urgență la Spitalul Bagdasar-Arseni din București! La puțin timp, medicii i-au declarat decesul.
Tânărul s-a aruncat de pe acoperișul clădirii[Sursa foto: Observator]
Alertă în Capitală! Un bărbat s-a aruncat în gol de pe acoperișul unei clădiri. Acesta a murit la scurt timp de la impactul cu solul.
Un tânăr a recurs la un gest extrem! Nimeni nu știe de ce acesta a luat o astfel de hotărâre și a vrut să-și pună capăt zilelor. La fața locului au sosit mai multe echipaje de poliție, un echipaj de ambulanță, pompieri și negociatori, care au încercat să-l împiedice pe acesta de a-și duce la bun sfârșit planul sinucigaș.
Citeste si: Doliu în lumea muzicii: omul care a compus pentru Celine Dion și Bonnie Tyler a murit – FOTO, VIDEO- bzi.ro
Circa două ore au discutat negociatorii cu el, timp în care tânărul nu a solicitat nimic pentru a coborî de acolo. În cele din urmă acesta a sărit de pe acoperișul clădirii și a primit imediat îngrijiri medicale și a fost transportat de ugrneță la Spitalul Bagdasar-Arseni din Capitală. Din păcate, în ciuda eforturilor medicilor de a-i salva viața i-a fost declarat decesul.
Deși autoritățile erau conștiente de incident și de planurile tânărului, la fața locului nu a venit vreun echipaj de pompieri care să aibă în dotare și saltea pneumatică.
Citeste si: Imagini șocante! O mamă și-a aruncat copiii pe geam pentru a-i salva dintr-un incendiu
Oamenii legii nu cunosc încă motivul care l-a împins pe bărbat să recurgă la un astfel de ges, însă bănuiesc că ar fi din cauza unor probleme de ordin sentimental.
Tânărul s-a aruncat de pe acoperișul clădirii[Sursa foto: Observator]