WowNews logo WOWnews
Stories
Unul dintre supraviețuitorii tragediei de la 2 Mai face dezvăluiri șocante despre noaptea fatidică, în care Vlad Pascu i-a ucis prietenii. Ce s-ar fi întâmplat cu doar câteva minute înainte de accidentul devastator: "La un moment dat s-a oprit"

Actualitate

Unul dintre supraviețuitorii tragediei de la 2 Mai face dezvăluiri șocante despre noaptea fatidică, în care Vlad Pascu i-a ucis prietenii. Ce s-ar fi întâmplat cu doar câteva minute înainte de accidentul devastator: "La un moment dat s-a oprit"

Primele declarații despre tragedia din localitatea 2 Mai făcute de unul dintre supraviețuitori. Tânărul a povestit cum s-a întâmplat totul!

Ies la iveală noi detalii cutremurătoare despre seara în care Sebi și Roberta și-au pierdut viața, după ce Vlad Pascu i-a ucis în localitatea 2 Mai. Unul dintre tinerii care era împreună cu cele două victime a făcut pentru prima dată declarații despre incident, la opt luni de când prietenii lui au murit.

Unul dintre supraviețuitorii tragediei din localitatea 2 Mai a făcut declarații cutremurătoare

Au trecut aproape opt luni de când Vlad Pascu s-a urcat la volanul mașinii sale sub influența substanțelor interzise și a condus cu viteză pe o stradă din localitatea 2 Mai, acolo unde a lovit din plin un grup de șase tineri.

Dintre aceștia, doi au murit pe loc, lăsând în urma lor doar durere.

Citeste si: Schimbare după schimbare pentru Gabriela Cristea! Dacă în urmă cu 9 luni părăsea postul de prezentatoare TV, se pare că recent a renunțat și la afacerea sa și s-a reorientat- kfetele.ro

Mihai Pascu a încercat să îi ia apărarea fiului său și a susținut că nu a consumat stupefiante în seara tragediei, lucru care a stârnit un val de revolte în rândul părinților victimelor, dar și în rândul prietenilor.

Unul dintre tinerii care a fost alături de Sebi și Roberta în seara în care și-au pierdut viața a vorbit, pentru prima dată, despre ceea ce s-a întâmplat cu doar câteva minute înainte de impactul devastator.

Citește și: Părinții lui Sebi și ai Robertei, revoltați la maxim! Cum au reacționat când au aflat că Vlad Pascu cere să fie eliberat pentru a-și continua studiile: „Dacă voia să dea la facultate nu ne omora copiii”

„După opt luni de la tragedia de la 2 Mai nu cred că s-a făcut dreptate în vreun fel și pentru că procesul este în desfășurare. Poate la final se va face dreptate. Vreau să se știe și să audă cât mai multă lume! În primul rând, pe porțiunea Vama Veche- 2 Mai, doar pe o porțiune există un trotuar amenajat. Noi pe acea parte amenajată am mers și la un moment dat s-a oprit în mijlocul câmpului așa că am mers cât mai aproape de câmp, astfel încât să nu stăm pe stradă.

Asta se justifică de ce am mers noi pe partea "greșită".

Ce a spus tatăl lui Vlad Pascu la Tribunal, mi se pare că a spus-o din disperare. Adică așa a sunat. Vă dați seama cum au fost sentimentele atunci, seara petreceam cu toții pentru o zi de naștere și dimineața ne plângeam prietenii. Vă dați seama cum ne-am simțit cu toții. Iar faptul că Vlad Pascu este cercetat pentru ucidere de inculpă și nu pentru omor calificat este irelevant pentru mine pentru că nu va înlocui această sentință ceea ce a făcut",

a spus tânărul care a supraviețuit în urma tragediei din 2 Mai, pentru Antena 3 CNN.

tragedie 2 mai

Imagini de la locul tragediei

[Sursa foto: Captură Antena 3]

Tatăl Robertei a răbufnit, după declarațiile făcute de Mihai Pascu

După ce Mihai Pascu a susținut că fapta fiului său nu a fost atât de gravă, tatăl Robertei a răbufnit. Bărbatul nu s-a mai putut abține și a ținut să-și strige revolta, în fața tuturor. 

Citeste si: Veronica și Ahmed primesc primul lor date! Concurenții au IZBUCNIT când Andreea Mantea le-a spus unde merg- kanald.ro

Citeste si: Corneliu Botgros face DECLARAȚIA care zguduie tot showbizul! A ținut totul în el, până n-a mai putut. Ce a trăit l-a dus direct la psiholog: "Am încercat să evit toate astea". Ce NU s-a spus niciodată despre divorțul de Adriana Ochișanu- radioimpuls.ro

Citește și: „Să îmi cumpere sufletul copilului meu?!” Tatăl Robertei, una dintre victimele lui Vlad Pascu, a răbufnit atunci când a aflat de intenția tânărului de a plăti daune morale! Nu acceptă sub nicio formă oferta celui care i-a ucis fiica

„Eu țin să mulțumesc presei din toată România pentru că a multi mediatizat acest caz și nu au fost lăsați, Miruna și Mihai Pascu, să facă ce știu ei mai bine, adică să cumpere oameni. Da, este normal să își apere copilul, dar pe copilul meu cine îl mai apără? Spre deosebire de copilul lui, acești doi care unul a fost rupt în două și fata mea care a fost înmormântată în sac, ei nu mai au nicio apărare. Pentru declarațiile pe care le-am făcut îl rog să mă ignore. Dacă presa nu ar fi mediatizat, Mihai Pascu ar fi mușamalizat tot, așa cum face și la ora actuală cu făcătura asta de judecată”, a declarat Cătălin Dragomir, tatăl Robertei, scrie  stiripesurse.ro