
In articol:
- În clip, Alexander Tudor îi conduce pe români către lumină
- Alexander Tudor spune că e victima unei confuzii
Alexander Zudor, actorul bănuit că ar fi agresat și violat mai multe femei, deține rolul principal în imnul de campanie a Partidului Național Liberal la alegerile europarlamentare din 2019, în care prima poziție a fost ocupată de candidatul Rareș Bogdan.
În clip, Alexander Tudor îi conduce pe români către lumină
”România în primul rând” este titlul piesei și sloganul de campanie al PNL iar Zudor apare ca omul care îi unește pe semenii lui și le arată că trebuie să creadă în continuare în destinul acestei țări. Actorul se trezește într-o cameră întunecată, într-o clădire veche, acolo unde se află și alți oameni din categorii de vârstă și clase sociale diferite. Fiecare are în mână o bucată dintr-un puzzle însă nimeni nu pare să știe ce să facă cu el.
Alexander Zudor a fost omul care i-a unit pe toți
Citeste si: Previziuni sumbre ale Babei Vanga. Ce se va întâmpla în curând- bzi.ro
Personajul lui Alexander Zudor se plimbă pe la fiecare în parte, după care intră într-o încăpere în care se află o sursă de lumină sub forma unei hărți a lumii. Așează bucata lui de puzzle, gestul său fiind urmat și de ceilalți. În final, puzzle-ul reconstruit este România aflată în centrul lumii, iar oamenii încep să zâmbească iar lumina le invadează chipurile.
”E timpul României”, ”Nu fi indiferent”, ”România este rezultatul alegerilor noastre”, ”De data asta votez” și ”PNL, România în primul rând” sunt mesajele transmise prin intermediul imnului de campanie.
Alexander Tudor spune că e victima unei confuzii
Alexander Zudor, arestat pentru viol și agresiune
Actorul Alexander Zudor are 47 de ani și a fost plasat în arest preventiv după ce a devenit principalul suspect de viol și agresiune. Victimele sunt trei femei iar faptele s-ar fi petrecut la sfârșitul anului trecut.
Bărbatul ar fi fost recunoscut după ce a fost surprins de camerele de supraveghere în timp ce-și urmărea o victimă. Alexander Zudor este actor și s-a făcut remarcat în special în spoturi publicitare pentru diverse produse. El nu are antecedente penale, este divorțat și are doi copii. Zudor a respins categoric acuzațiile și le-a spus anchetatorilor că este victima unei confuzii. Dacă va fi găsit vinovat, actorul Alexander Zudor riscă până la 10 ani de închisoare.