kanald.ro
Vedete
Ce face Max, fiul lui Marcel Toader, la șase luni după moartea tatălui și cum se descurcă cu toate responsabilitățile: „Nu este prea plăcut, dar...”
Max, fiul lui Marcel Toader este copleșit după moartea taălui său, ,mai ales că el este cel care trebuie să se ocupe de pomenele tatălui.
La șase luni de la moartea tatălui său, Maximilian mărturisește că nu este deloc ușor să fii singur pe lume și a fost nevoit să învețe lucruri despre care nu își imagina ca va ști vreodată.
Citeste si: Părintele Ciprian Petre Necula s-a stins din viață! Acesta avea vârsta de doar 47 de ani- kfetele.ro
Citeste si: Marian Drăgulescu, primele declarații despre noua iubită: "Lumea spune că ne stă bine împreună"
Citeste si: BREAKING NEWS! A MURIT preotul Ciprian Necula!- kanald.ro
Ce face Max, fiul lui Marcel Toader, la șase luni după moartea tatălui și cum se descurcă cu toate responsabilitățile: „Nu este prea plăcut, dar...”
Într-un interviu pentru Click, Maximilian Toader a spus că sărbătorile de iarnă au fost diferite în lipsa tatălui și a încercat să aline durerea bunicii lui.
„Am făcut Crăciunul cu familia din partea mamei, apoi am fost la Constanța, la mormântul tatei, și apoi am stat cu bunica. M-am bucurat că este mai bine, și-a mai revenit și a încercat să accepte că tata nu mai este. Am mâncat împreună, a pregătit cele mai gustoase mâncăruri și am încercat să rememorăm clipe.
La cei 22 de ani ai săi, Maximilian Toader este nevoit să se ocupe de mormântul celui care i-a dat viață și să se ocupe de slujbele de pomenire. Luna viitoare se împlinesc șase luni de la moartea lui Marcel Toader și familia se pregătește de parstas.
„Da, cel de jumătate de an (n.r. Marcel Toader a murit pe 3 august). A trecut prea repede. Pe data de 3 februarie vom face pomana. Deja am început să le învăț, eu habar nu aveam de asemenea pregătiri, dar uite că am învățat. Am grijă de mormânt, i-am făcut o cruce de marmură și am pus o poză cu el.”, a spus Maximilian Toader.
Max a terminat facultatea și a început o carieră în organizarea de evenimente.