
kanald.ro
Vedete
Narcisa Birjaru este concurentă în echipa lui Cătălin Scărlătescu, în sezonul 9 Chefi la cuțite!
Narcisa Birjaru a reușit să intre în echipe în sezonul 9 Chefi la cuțite. Tânăra a primit tunica de la chef Cătălin Scărlătescu și vrea să ajungă cât mai departe în competiția culinară de la Antena 1.
În vârstă de 24 de ani, Narcisa Birjaru este de meserie bucătar și lucrează la un stand up comedy. Ea a povestit în audițiile Chefi la cuțite 2021 că multă lume nu a crezut în talentul său, dar a muncit să dovedească contrariul.
Citeste si: Cine este Alexandru Bădițoaia de la Chefi la cuțite 2021, cuțitul de aur din echipa lui Cătălin Scărlătescu
Tânăra este căsătorită de 9 ani și a făcut sacrificii mari pentru a deveni bucătar.
Concurenta a pregătit în audiții propria rețetă de burger cu cartofi și a dezvăluit că își dorește cuțitul de la Cătălin Scărlătescu, pentru că este juratul pe care îl admiră cel mai mult.
Chefii i-au dat trei cuțite, care au trimis-o în etapa următoare.Citeste si: Chefi la cuţite 2021. Cine sunt concurenţii din echipa lui Cătălin Scărlătescu în sezonul 9
„Vă mulțumesc, vă mulțumesc din suflet. Nici nu știți cât înseamnă astea trei pentru mine. Vă mulțumesc, chef Cătălin, te iubesc. Vă mulțumesc, vă iubesc și vă ador, sunteți preferații mei. Mi-ați dat cea mai mare bucurie pe care poate să o aibă un om în seara asta.
În cea de-a doua etapă a concursului, Narcisa Birjaru a dovedit că are stăpânire de sine și mult talent în bucătărie. După ce a trecut prin probe de foc în bootcamp, concurenta l-a convins pe chef Cătălin Scărlătescu că merită să ajungă în echipe. Juratul i-a oferit tunica violet și oportunitatea de a se lupta pentru Marele Premiu în valoare de 30 de mii de euro.