
kanald.ro
Social
Unul dintre cei mai cunoscuți medici din Craiova s-a stins din viață din cauza coronavirusului!
Profesorul Dr. Dan Gabriel Mogoș, un cunoscut medic chirurg din Craiova, infectat cu Covid-19, s-a stins din viață în această dimineață. Vestea tragică a lăsat o familie și întreaga comunitate îndurerată. Anunțul trist a fost făcut de fiul acestuia, pe pagina sa de Facebook.
” Cu profunda durere in suflet si regret, va anuntam ca cel care a fost un sot si tata minunat, chirurg desavarsit, profesor universitar si inainte de toate un mare OM, trateaza de astazi sufletele in ceruri alaturi de bunul Dumnezeu!🙏❤”, a scris pe o rețea de socilizare, băiatul chirurgului din Craiova.
În urmă cu mai bine de două săptămâni, fiul lui anunța pe pagina de Facebook că lucrurile merg spre bine. Gabriel Mogoș, fiul regretatului medic cu același nume, îndemna prietenii virtuali să se roage pentru ca starea de sănătate a tatălui lui să fie bună.
” Dragi prieteni reali si virtuali, pentru ca am vazut ca sunteti foarte interesati de starea de sanatate a tatalui meu, Profesorul Dr. Dan Gabriel Mogos, va anunt cu bucurie ca evolutia este spre bine si cu ajutorul colegilor medici, al rugaciunilor, gandurilor pozitive si al Bunului Dumnezeu vom depasi aceasta cumpana. Va multumim din suflet pentru grija, intelegere si rugaciuni!!! Continuati sa va rugati pentru un om minunat, credincios, care a salvat mii de vieti!!!🙏🙏🙏
P.S Pentru a nu distorsiona realitatea va promit ca periodic va voi tine la curent cu evolutia, iar in cazul celor foarte curiosi si ingrijorati va rog sa nu ezitati sa ma sunati!!❤🙏”, posta acum două săptămâni fiul chirurgului.