kanald.ro
Ana Maria și Lucas și-au pierdut viața într-un accident rutier la două săptămâni după ce s-au căsătorit.
Ana Maria și Lucas și-au pierdut viața într-un accident rutier la două săptămâni după ce s-au căsătorit.
Actualitate
Apropiații Anei și ai lui Lucas au transmis data la care cei doi vor fi înmormântați, după ce și-au pierdut viața într-un accident rutier.
Ana Maria și Lucas se pregăteau pentru venirea pe lume a bebelușului lor, însă și-au găsit sfârșitul într-un teribil accident rutier, la doar două săptămâni după ce au devenit soț și soție. Cei doi polițiști plecaseră ieri din Cluj spre Oradea pentru a-și petrece luna de miere, dar și-au pierdut viața la puțin timp după ce au pornit la drum. Apropiații lor se pregătesc acum de înmormântare, la doar două săptămâni de la nunta celor doi tineri.
Rudele și prietenii polițiștilor care și-au pierdut viața în accidentul din Cluj sunt copleșiți de durere și nu își pot reveni din șocul provocat de moartea celor doi.
„Dragi colegi, Cu privire la regretatul eveniment petrecut în cursul zilei de ieri, accidentul de pe DN1E60, în care și-au pierdut viața colegii noștri, Ana Maria Cucoș si Lucas Eduard, cei care doresc să le aducă un ultim omagiu sunt așteptați în cursul zilei de marți (27.06)
Ana Maria și Lucas și-au pierdut viața într-un accident rutier la două săptămâni după ce s-au căsătorit.
Cei doi tineri erau abia încadrați în poliție și urmau să devină părinți peste doar câteva luni.
„Conform primelor cercetări efectuate la fața locului, polițiștii au constatat că un tânăr, de 23 de ani, din județul Vaslui, care circula cu autoturismul înspre Oradea, ajuns la km 522+300 m, într-o curbă la stânga ar fi pătruns pe sensul opus de mers, intrând în coliziune cu un ansamblu de vehicule (cap tractor și cisternă), condus de un cetățean ucrainean, în vârstă de 51 de ani. Din nefericire, echipajul medical ajuns la fața locului a constatat decesul tânărului de 23 de ani și a pasagerei, în vârstă de 24 de ani, aflată în autoturism”, sunt informațiile făcute publice de IPJ Cluj.