Dinu Maxer a înlocuit-o pe Deea in concertele de pe litoral

Vedete

Dinu Maxer, decizie neașteptată în privința fiului său și al Deei! Artistul a dat-o la o parte pe fosta soție?: „Voi încerca, împreună cu Andreas”

Dinu Maxer nu mai vrea să continue colaborarea cu fosta soție și va merge la concertele de pe litoral cu fiul lor, Andreas.

Dinu și Deea Maxer au divorțat la începutul lunii martie, după o căsnicie de 14 ani. Cei doi au împreună doi, copii, pe Andreas și pe Maysa Maria. Dinu și Deea au format unul dintre cele mai apreciate cupluri din showbiz-ul românesc și au avut o colaborare frumoasă și pe plan profesional.

Citește și: "Asta o deranjează foarte rău" Lucrul care reușește să o scoată din sărite pe Deea Maxer, de când ea și Dinu s-au separat. Chiar fiul ei a dat-o de gol

Citeste si: Substanța care ar fi ucis-o, de fapt, pe Andreea Cuciuc! Mama fetei aruncă bomba, la aproape un an de la moartea ei- kfetele.ro

Deși după ce și-au anunțat despărțirea, cei doi au spus că vor continua să lucreze împreună, dar se pare că vedetele s-au răzgândit. Dinu Maxer nu va mai urca pe scenă alături de Deea în această vară, la concertele lor renumite de pe litoral. Bărbatul pare că a înlocuit-o deja pe fosta lui soție și pe plan profesional și a decis să meargă la mare alături de fiul lui și al Deei, Andreas.

Citește și: „Mi-am permis să o spun public!” Dinu Maxer i-a prins în fapt pe Deea și Robert, când se sărutau! Nu se aștepta să aibă reacția pe care a avut-o când și-a văzut fosta soție în acea ipostază

Citeste si: Cine este Gigi Nețoiu: Averea impresionantă pe care fostul acționar al echipei de fotbal Dinamo București o deține- kanald.ro

Dinu Maxer a înlocuit-o pe Deea în concertele de pe litoral

Dinu Maxer are planuri mari în legătură cu viața sa profesională. Deși s-a despărțit de soția sa, artistul  va continua concertele pe care le aveau în fiecare vară la malul mării, însă fără să o aibă alături pe Deea. Cântărețul a decis să o înlocuiască pe fosta sa soție chiar cu băiatul pe care îl au împreună, Andreas. 

Citește și: „Nu-l mai iubește și nu-l mai vrea” Mesajul postat la doar câteva luni după ce Deea Maxer și Robert și-au anunțat relația. Cum au reacționat fanii?

„Voi face spectacole împreună cu Andreas, adică o să facem jumătate de oră pentru copii, iar după aceea le voi cânta eu turiștilor care sunt cazați în hoteluri cu all-inclusive. Apoi, voi prezenta pentru a 15-a oară consecutiv Miss Plaja, concursul de frumusețe atât de cunoscut în sezonul estival și care e produs de prietenul meu, Emanuel Khermani. Și, nu în ultimul rând, împreună cu trupa Axxa, voi lansa noi melodii. Tocmai am lansat un nou videoclip la mare, într-o locație de vis nou deschisă și sunt foarte încântat de noul proiect care sper să ne aducă multe spectacole pe litoral', a declarat Dinu Maxer pentru Playtech.ro.

Dinu Maxer va merge cu fiul lui, Andreas, la concertele pe care le va avea la mare [Sursa foto: Instagram]

Citeste si: Substanța care ar fi ucis-o, de fapt, pe Andreea Cuciuc! Mama fetei aruncă bomba, la aproape un an de la moartea ei- kfetele.ro

Citeste si: Plachetocrit crescut – semnificații și implicații clinice- revistagalenus.ro

Citeste si: Adriana Ochișanu a "pozat" în femeie fericită, dar era distrusă, fiind PRIZONIERĂ în propria viață. Abia acum a dezvăluit ce a trăit în căsnicia cu Corneliu Botgros: "Se petreceau în fața copilului". Mărturia care rupe tăcerea într-o lume a aparențelor- radioimpuls.ro

Dinu vrea să readucă succesul trupei AXXA

Dinu Maxer se pregătește și pentru revenirea pe piața muzicală a trupei care l-a consacrat, Axxa. Artistul a filmat, alături de colegii săi de scenă, un nou videoclip, care i-a costat 20.000 de euro. De asemenea, Dinu a dezvăluit și ce tarif are trupa Axxa pentru concerte, acesta fiind unul de 2.500 de euro. Artistul a spus că el și ceilalți membrii ai trupei nu merg la concerte neapărat pentru bani, ci pentru a face muzică și a introduce stilul în industria din România.

”Nu e un preț de dumping, pentru a intra în circuitul impresarilor, nu este vorba despre asta. Noi nu ne-am reunit pentru a construi o fabrică de bani, lăsăm asta în seama celor din economie! Noi facem muzică și stil. Însă, când vom avea spectacole cu dansatoare și cu instrumentiști, tariful crește la 4.500 de euro. Noi ne-am reunit în jurul unui concept muzical nou, prin care vrem să transmitem un mesaj, atât fanilor noștri, din generația noastră, cât și celor tineri. Este vorba, în primul rând, de stil. Femeile iubesc bărbații eleganți, în orice formă ar fi ei, tineri, bătrâni, grași, slabi, deci vrem să expunem un model de stil care lipsește din muzica românească”, a mai spus Dinu Maxer.