WowNews logo WOWnews
Stories
Eliminare Chefi la Cuțite, 22 mai 2023. Florin Dumitrescu a pierdut primul concurent din echipă

Eliminare Chefi la Cuțite, 22 mai 2023. Florin Dumitrescu a pierdut primul concurent din echipă

Vedete

Eliminare Chefi la Cuțite, 22 mai 2023. Florin Dumitrescu a pierdut primul concurent din echipă

Eliminare Chefi la Cuțite, 22 mai 2023. Andreea Sabini a fost eliminat, după ce a primit doar 5 puncte pentru preparatul său.

Chefi la Cuțite, 22 mai 2023. Ediția trecută, Andrea Sabini a fost eliminat. Farfuria lui a primit doar 5 puncte, astfel că Chef Flori Dumitrescu a pierdut primul concurent din sezonul 11.

Eliminare Chefi la Cuțite, 22 mai 2023

Un alt concurent a fost eliminat, ediția trecută. Echipa lui Chef Florin Dumitrescu și cea a lui Chef Cătălin Scărlătescu au intrat la duel. Cel care a obținut cel mai mic punctaj la individuale, a fost Andrea Sabini.

Farfuria lui a primit doar 5 puncte. 

Citeste si: Substanța care ar fi ucis-o, de fapt, pe Andreea Cuciuc! Mama fetei aruncă bomba, la aproape un an de la moartea ei- kfetele.ro

„S-a pus singur în dificultate alegând să gătească ceva ce nu poate să gătească și anume bucătărie japoneză, bucătărie de stil asiatic, el napoletan fiind. Este o farfurie fadă, uscată.

Andrea ne părăsește mai târziu decât ne așteptam, la cât a demonstrat că știe și poate”, a spus Florin Dumitrescu.

Andrea Sabini este primul concurent care pleacă din echipa lui Chef Florin Dumitrescu. 

Citește și: Chefi la cuțite 2023: Cine este Laurențiu Neamțu, cuțitul de aur al lui Florin Dumitrescu. Concurentul este sous chef

Eliminare Chefi la Cuțite, 22 mai 2023. Florin Dumitrescu a pierdut primul concurent din echipă

Eliminare Chefi la Cuțite, 22 mai 2023. Florin Dumitrescu a pierdut primul concurent din echipă

[Sursa foto: Instagram]

Cine este Andrea Sabini de la Chefi la Cuțite 2023

Andrea Sabini are 36 de ani și locuiește la Napoli. Concurentul este de profesie inginer, dar este pasionat de bucătărie. Încă din preselecții, Andrea a demonstrat chefilor că preparatele sale au gust, așa că Chef Flori Dumitrescu i-a oferit o tunică arginie, după cele două probe de departajare.

„Am învățat limba română în aproximativ 6 luni. Mi-am dat seama că dacă vrei să stai într-un loc care nu e țara ta, engleza e utilă, dar trebuie să înveți limba.

Legătura mea cu mâncarea vine de când eram mai mic.

Eram foarte gras, peste 170 de kilograme. Am slăbit aproximativ 100 de kilograme în 6-7 luni, cu sală, cu dietă și cu piscină. Primele 30 kg s-au dus imediat, în două săptămâni.”  a povestit Andrea Sabini.

Concurentul este în România de foarte mulți ani, având o afacere în domeniul construcțiilor. Andrea Sabini decis să vină la Chefi la Cuțite 2023 datorită unei prietene.

Citește și: Chefi la cuțite 2023: Cine este Nina Hariton, cuțitul de aur al lui Sorin Bontea. Concurenta locuiește în Paris

Eliminare Chefi la Cuțite, 22 mai 2023. Florin Dumitrescu a pierdut primul concurent din echipă

Eliminare Chefi la Cuțite, 22 mai 2023. Florin Dumitrescu a pierdut primul concurent din echipă

Citeste si: Noi reguli de acordare a biletelor de tratament pentru pensionari în 2025: Cât costă un sejur în principalele stațiuni din țară- kanald.ro

Citeste si: Corneliu Botgros face DECLARAȚIA care zguduie tot showbizul! A ținut totul în el, până n-a mai putut. Ce a trăit l-a dus direct la psiholog: "Am încercat să evit toate astea". Ce NU s-a spus niciodată despre divorțul de Adriana Ochișanu- radioimpuls.ro

Program TV Kanal D

În intervalul orar în care este difuzată emisiunea Chefi la cuțite, telespectatorii pot urmării la Kanal D, serialul turcesc Totul pentru familia mea, în fiecare luni și marți, de la ora 20:00, urmând ca miercuri să fie difuzat serialul Prețul Fericirii, tot de la 20:00.

Destăinuiri este noul serial turcesc, adus de Kanal D pe micile ecrane. Pentru publicul iubitor de seriale turcești, bazate pe povești de viață inspiraționale. „Destăinuri”, numele original „Kirmizi Oda”, va putea fi urmărit de către iubitorii producțiilor turcești În fiecare luni, la 22:30, imediat după serialul Totul pentru familia mea.

„Destăinuiri” este un serial cu încărcătură emoțională uriaşă, care ilustrează trăirile și poveștile femeilor într-un moment în care lumea începe să înțeleagă provocările cu care se confruntă cele care trăiesc o viață limitată într-un sistem patriarhal.

Actrița Binnur Kaya o interpretează pe Manolya, terapeutul șef al cabinetului, în serialul Destăinuiri. Este o femeie puternică și încrezătoare, respectată de colegi și de clienții cabinetului.

Manolya vrea să își ajute pacienții să își deschidă sufletul și să vorbească chiar și despre cele mai traumatizante experiențe și îngrijorătoare gânduri.  În spatele atitudinii sale sigure din birou, este defapt o femeie interiorizată, care ascunde multe secrete și propriile-i drame.

Sursa: a1.ro