WowNews logo WOWnews
Stories
Fratele Elodiei Ghinescu rămâne condamnat la închisoare! A pierdut și recursul! Robert a refuzat ”prelevarea de mostre biologice” și a primit pedeapsă cu suspendare

Vedete

Fratele Elodiei Ghinescu rămâne condamnat la închisoare! A pierdut și recursul! Robert a refuzat ”prelevarea de mostre biologice” și a primit pedeapsă cu suspendare

Profesor de religie în Zărnești, Robert Ghinescu, fratele Elodiei, a avut recent un mare necaz cu poliția.

Robert Ghinescu este fratele Elodiei Ghinescu, celebra avocată despre care instanța a decis că a fost omorâtă de soțul ei, polițistul Cristian Cioacă, în ciuda faptului că încă nu a fost găsit cadavrul femeii. În 2013, Cristian Cioacă a fost condamnat definitiv la 15 ani și 8 luni de închisoare pentru uciderea Elodiei Ghinescu, dispărută de acasă în seara zilei de 29 august 2007. În noiembrie 2011, avocata a fost declarată oficial moartă, tocmai pentru ca procesul lui Cioacă să poată înainta.

Citeste si: Rezumat episodul 12 „Fata de la fereastră”, difuzat în 22 octombrie la Kanal D: Nalan atrage toată atenția presei asupra ei și provoacă un mare scandal în familie- kanald.ro

Citeste si: Dezvăluiri! Maria Ghiorgiu știe unde a ascuns Cioacă trupul Elodiei

Citeste si: Mama Elodiei, declarații șocante despre Patrick, nepotul pe care nu l-a mai văzut de ani buni EXCLUSIV

Fratele Elodiei, Robert Ghinescu, a fost și el implicat în procesul lui Cioacă, din postura de martor. Profesor de religie la un liceu din Zărnești (județul Brașov), Robert se ocupă de pensiunea familiei din Cândești (județul Arges), introdusă în circuitul turistic după o amplă renovare. 

Fratele Elodiei Ghinescu a pierdut și recursul și rămâne condamnat la închisoare

Din păcate pentru Robert, acesta a fost condamnat anul trecut la inchisoare pentru  "refuzul sau sustragerea de la prelevarea de mostre biologice", după un diferend cu poliția.

Spre norocul lui, Ghinescu a primit pedeapsă cu suspendare, dar fratele Elodiei va face un an de închisoare dacă în termenul de supraveghere de 2 ani încalcă măsurile de supraveghere dispuse de instanță sau calcă iar strâmb, în alt dosar, în raport cu legea. Robert a făcut recurs la hotărârea inițială a judecătorilor, dar a pierdut și ultima cale de atac în dosar, așa că va trebui să fie foarte atent cu respectarea legii, cel puțin în intervalul imediat următor.