WowNews logo WOWnews
Stories
Goran Ivanisevic, antrenorul lui Novak Djokovic, reacționează după crizele de nervi ale sârbului

Goran Ivanisevic, antrenorul lui Novak Djokovic, reacționează după crizele de nervi ale sârbului

Sport

Goran Ivanisevic, antrenorul lui Novak Djokovic, reacționează după crizele de nervi ale sârbului: „Vom avea o problemă”

Novak Djokovic a câștigat Australian Open 2023, după ce l-a învins pe Stefanos Tsitsipas, scor 6-3, 7-6 (4), 7-6 (5)!

Novak Djokovic a câștigat Australian Open 2023, după ce l-a învins pe Stefanos Tsitsipas, scor 6-3, 7-6 (4), 7-6 (5). Sârbul a avut mai multe ieșiri nervoase pe parcursul finalei, toate îndreptate spre antrenorul său, croatul Goran Ivanisevic. Iată ce a declarat antrenorul în urma finalei!

Novak Djokovic a câștigat Australian Open 2023

Novak Djokovic (35 de ani) a câștigat Australian Open 2023, după ce l-a învins pe Stefanos Tsitsipas (24 de ani), scor 6-3, 7-6 (4), 7-6 (5).

Imediat după încheierea finalei, marele campion sârb a urcat în loja echipei sale, unde se aflau antrenorul său, Dijana, mama sa, și Marko, fratele lui, și a început să plângă minute bune în brațele acestora: „El ține totul înăuntru. Uneori trebuie să explodezi. A ținut totul în interior până la final, iar apoi a dat frâu liber emoțiilor. A fost foarte interesant pentru toată lumea. Este o mare realizare după trei săptămâni foarte grele.”, a declarat antrenorul acestuia, Goran Ivanisevic.

Citeste si: Substanța care ar fi ucis-o, de fapt, pe Andreea Cuciuc! Mama fetei aruncă bomba, la aproape un an de la moartea ei- kfetele.ro

Citește și: Ilary Blasi, fosta soție a fotbalistului Francesco Totti, și-a prezentat public noul partener. Vezi cu cine l-a înlocuit pe internaționalul italian

Sârbul a dat totul pentru victorie, mai ales că, în urmă cu un an nu a putut evolua la Antipozi, din pricina refuzului său de a se vaccina împotriva COVID-19.

Cu această reușită, Djokovic și-a mai bifat un trofeu în palmares la Australian Open, având acum 10.

Novak Djokovic este unul dintre cei mai buni tenismeni ai lumii. În prezent este numărul 1 mondial în clasamentul ATP, iar în trecut a fost numărul 1 mondial pentru un record de 373 de săptămâni în total și a terminat anul ATP ca numărul 1 de șapte ori, ceea ce reprezintă un record.

Citește și: Dani Alves, primul mesaj transmis din închisoare după ce a fost arestat preventiv pentru agresiune sexuală: „Nimic nu mă sperie”

Reacția lui Goran Ivanisevic după crizele de nervi ale sârbului din timpul finalei Australian Open 2023

Deși Novak Djokovic a fost mereu în avantaj și a reușit ce și-a propus, finala Australian Open 2023 a fost presărată cu multiple crize de nervi din partea acestuia asupra antrenorului său, croatul Goran Ivanisevic (51 de ani).

Astfel, la finalul meciului, antrenorul a fost întrebat cât de greu îi este să îl antreneze pe sârb, dar și cum privește ieșirile nervoase ale acestuia. Ivanisevic a avut o reacție savuroasă, arătându-se înțelegător. Croatul a declarat că îi înțelege reacțiile, dar și că atât timp cât Djkovic câștigă, îi poate spune orice. În caz contrar, vor avea o problemă:

Citeste si: Ahmed EXPLODEAZĂ când vede ce concurent o cheamă pe Veronica în camera roșie! „Ăsta-i respectul pe care mi-l dai tu mie?” Concurentul nu s-a mai putut abține și a făcut un gest neașteptat: „Fiți atenți”- kanald.ro

Citeste si: Gestul facut de Alexandra Cuhuteac, fosta iubita a lui Cristian Botgros la aproape un an de la moartea Andreei Cuciuc: "I-ai facut cel mai frumos cadou!"- radioimpuls.ro

„Aș putea vorbi despre asta timp de 10 zile. Am fost și eu un pic nebun ca jucător, așa că îi pot înțelege emoțiile. Dacă ceea ce s-a întâmplă pe teren îl ajută ca jucător, nu mă interesează discuțiile. I-am spus deja că poate să-mi spună orice, atâta timp cât va câștiga. Dacă nu, vom avea o problemă.

Atât timp cât va câștiga, totul va fi bine (n.r. râde). Este ca și cum ai fi antrenorul lui Real Madrid, trebuie să trăiești cu presiunea. Dacă nu câștigi, te concediază. M-am obișnuit deja. Sunt în echipa lui de patru ani.”, a spus Ivanisevic, citează digisport.ro.

Sursă: digisport.ro