
kanald.ro
Vedete
Cu toate că legea prevede ca fiecare cetățean să aibă asupra lui declarația pe proprie răspundere atunci când părăsește locuința, Gigi Becali nu pare să se supună regulilor.
Gigi Becali a fost prins de poliţiști în trafic, fără declarația pe proprie răspundere la el. Latifundiarul din Pipera a avut o reacție absolut șocantă, motivând că el nu are nevoie de așa ceva, în condițiile în care el iese doar pentru a face binefaceri.
„ Da, m-au oprit şi pe mine să mă verifice. Mi-au cerut declaraţia.
Citeste si: Vladimir Tismăneanu, taxat dur pentru postarea rasistă la adresa romilor. CNCD s-a autosesizat
Eu ies să fac doar binefaceri: dau bani pentru combinezoane, pentru echipamente, pentru măşti, ajut spitale, ajut biserici. Eu mă duc să fac voluntariat pe vreme de criză. Voluntariat pe banii mei. Cum să îi spui lui Gigi Becali – Unde te duci?-.
Oamenii mă cunosc, mă salută, mă respectă, mă felicită pentru ceea ce fac şi gata. Am donat şi la Spitalul Balş. Spuneau oamenii că nu mai au unde să să stea. Făceau teste şi stăteau în picioare.
Am dus o sută de scaune şi nu ştiu câte mese şi paturi.
Fata domnului Adrian Streinu Cercel a făcut o listă cu ce era nevoie. Am plătit 120.000 de pastile de antidot din Rusia şi nu le puteam primi dacă nu aveam astăzi aprobarea de la Minister. Acum am primit aprobarea. Pastilele vin din Rusia, le-am plătit, trebuie sa ajungă 120.000
E un medicament pe care l-am plătit. Nu este acreditat de Uniunea Europeana, dar poate fi adus. Eu fac totul gratuit. Am luat medicamentul şi îl dau gratuit la Matei Balş. Ei distribuie mai departe unde e nevoie. Cu toata averea mea, eu vreau să ajut oamenii”, a povestit Gigi Becali la Antena 3.