
kanald.ro
Actualitate
Fostul preșsedinte al Federației Române de Box a slăbit de 20 de kilograme și se luptă cu dureri groaznice.
Tribunalul Ilfov a admis vineri suspendarea executării pedepsei închisorii în cazul lui Rudel Obreja pentru o perioadă de trei luni. Decizia magistraților vine în urma cererii formulate de fostul președinte al Federației Române de Box, care a fost diagnosticat cu cancer.
Citeste si: Rudel Obreja, diagnosticat cu cancer! Familia cere întreruperea pedepsei primite în dosarul "Gala Bute"
Starea de sănătate a lui Rudel Obreja nu este deloc una bună. Diagnosticat în urmă cu o săptămână cu cancer, fostul președinte al Federației Române de Box a suferit o transformare radicală. Surse din anturajul acestuia au declarat recent, pentru impact.ro, că bărbatul a slăbit 20 de kilograme în trei luni, din cauza bolii: "Are dureri îngrozitoare. A slăbit aproape 20 de kilograme în 3 luni.
Rudel Obreja
Magistrații Tribunalului Ilfov au hotărât în urmă cu câteva zile să întrerupă executarea pedepsei închisorii în ceea ce-l privește pe Rudel Obreja. Fostul președinte al Federației Române de Box a fost eliberat pentru o perioadă de trei luni, timp în care va putea să se trateze de cancer: "Așa este procedural pentru că acest termen se va prelungi la instanță. Se dă acest termen de 3 luni, după care se prelungește în funcție de afecțiunea fiecăruia. Să știți că procedural este pentru toată lumea așa. Din păcate legea nu prevede diagnosticul cancer sau un diagnostic mai ușor.
Atunci se ia din aproape în aproape.