
kanald.ro
Cătălin Botezatu, program încărcat din punct de vedere profesional
Vedete
Cătălin Botezatu va participa la numeroase evenimente grandioase din industria fashion.
Cătălin Botezatu este de departe unul dintre cei mai cunoscuți și apreciați designeri vestimentari din țara noastră, dar și din afara granițelor. De-a lungul timpului a reușit să-și clădească o carieră de succes și un renume în această industrie. Încă de când a apărut pentru prima dată în lumina reflectoarelor, a adunat de partea sa o mulțime de fani, care îl apreciază datorită carismei și sincerității sale.
Cu toate acestea, viața designerului nu a fost întotdeauna roz, ci din contră.
Totuși, nu se lasă doborât niciodată, ba din contră, are foarte multe proiecte pe plan profesional, astfel încât urmează o perioadă destul de aglomerată în cariera sa.
Nu mai este un secret pentru nimeni faptul că îndrăgitul desginer muncește foarte mult și este pasionat de industria modei. Tocmai de aceea, nici rezultatele nu au încetat să apară. Cătălin Botezatu a primit mai multe premii importante, însă a muncit foarte multe pentru a le obține.
Mai mult decât atât, nu se oprește aici, ci are un program extrem de încărcat din punct de vedere profesional.
Designerul vestimentar plănuiește deja mai multe colecții pentru Săptămâna Modei de la New York și Târgul Coterie.„De săptămâna aceasta, respectiv vineri, va fi acest eveniment, Fashion TV Awards Gala la Kong, unde prezint și eu, și iau marele premiu de la Fashion TV Paris.
După aceste evenimente, pregătesc noile colecții pentru Săptămâna Modei de la New York și o altă colecție separată pentru Târgul Coterie, cel mai mare târg de Fashion din lume.(...)”
Cătălin Botezatu, program încărcat din punct de vedere profesional
Deși deocamdată nu are timp să plece într-o vacanță, Cătălin Botezatu are deja câteva destinații în minte. Dacă majoritatea oamenilor se distrează vara, ei bine, pentru vedetă nu este la fel de ușor, motiv pentru care va pleca în concediu abia în luna decembrie.
Cătălin Botezatu a mărturisit că cel mai probabil va alege o croazieră cu plecarea din Miami, însă mai are timp să se gândească până atunci.
„Vacanța nu este stabilită, poate din luna decembrie încolo, și mi-aș dori să aleg dintre cele două destinații. Ori pe un vas de croazieră cu plecarea de la Miami, însemnând vizitarea Arhipelagului Caraibelor și întoarcere la Miami. Sau mai e varianta de plecare de la Miami, cu destinațiile Tulum, Mexic și Costa Maya, unde am mai fost. Cam acestea ar fi destinațiile de vacanță posibile, deocamdată.”, a mai spus designerul pentru sursa menționată anterior.